Facebook Kalıcı Hesap Silme (Resimli Anlatım)

Facebook kalıcı hesap silme nasıl yapılır bilmiyorsanız yazımız içerisinde yer alan adımları takip ederek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook Kalıcı Hesap Silme (Resimli Anlatım)

Facebook hesabınız varsa ve facebook kalıcı hesap silme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Yazımız içerisinde resimlerle destekli bir şekilde adım adım bu işlemi nasıl gerçekleştirebiliriz ondan bahsettik.

Öncelikle, Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmek istediğinizden emin olmanız gerekir. Bu işlem geri alınamaz ve hesabınızdaki tüm veriler, fotoğraflar, mesajlar ve diğer bilgiler kalıcı olarak silinir. Hesabınızı sildiğiniz takdirde hesabınıza erişmeniz veya hesap bilgilerinize geri dönmeniz imkansızdır.

Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

  • Facebook uygulamasını açın.
  • Sağ üst köşeden üç çizgiye basın.
  • Ayarlar simgesine dokunun.
  • Kişisel Bilgiler ve Hesap Bilgileri sekmesine girin.

Facebook hesap silme telefondan

Kişisel Bilgiler ve Hesap Bilgileri sekmesine kadar doğru bir şekilde ilerlediyseniz dilerseniz Facebook hesap silme resimli anlatım yaparak işlemlere devam edelim.

Facebook hesap silme resimli Anlatım

Karşınıza çıkan pencerede İletişim Bilgileri, Kimlik onayı, Hesap Sahipliği ve Kontrolü seçenekleri çıkacaktır. Burada yapmanız gereken görselde olduğu gibi Hesap Sahipliği ve Kontrolü seçeneğini seçmek olacaktır.

Hesap Sahipliği ve Kontrolü penceresinde Dondurma ve Silme seçeneğini göreceksiniz. İşte buradan Facebook hesabınızı geçici olarak dondurabilir veya kalıcı olarak silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook hesap dondurma

Karşınıza çıkan Hesabı Dondur veya Hesabı Sil seçeneklerinden tercihinize göre birini seçip işlemlere devam edebilirsiniz. Eğer Hesabı Dondur işlemine devam ederseniz hesabınız kimse tarafından görünmeyecek ve pasif hale gelecektir. Bu durum hesabınıza tekrardan giriş yaptığınızda iptal olmaktadır.

Eğer Hesabı Sil seçeneğini seçip işlemlere devam ederseniz yazımızın başında belirtmiş olduğumuz gibi kalıcı olarak hesabınız silinir ve bir daha asla geri döndürülemez. Bu yüzden facebook kalıcı hesap silme işlemini gerçekleştirirken iyi düşünmeniz gerekmektedir.

Facebook durduruldu hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Facebook Durduruldu Hatası Nedir? – Kesin Çözümü başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın