Google Play Store Kimlik Doğrulama Hatası – Nasıl Çözülür?

Android kullanıcılarının genel olarak yaşadığı sorunlardan biriside Google Play Store kimlik doğrulama hatası ile karşılaşmalarıdır.

Google Play mağazasına giriş yapmak istediğinizde kimlik doğrulaması gereklidir gibi bir hata mesajı ile karşılaşıyorsanız bu yazımızda sizler için çözüm yollarından bahsedeceğiz.

Google Play Store Kimlik Doğrulama Hatası – Nasıl Çözülür?

Android kullanıcısı iseniz ve Google Play’e giriş yapmak istediğinizde kimlik doğrulama hatası ile karşılaşıyorsanız ve ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Öncelikle Android cihazınızın Ayarlar bölümüne giriş yapın ve buradan Hesaplar ve Yedeklemeler sekmesine tıklayın.

google play kimlik hatası

Hesaplar bölümünden Hesapları Yönet sekmesine giriş yapın. Buradan bağlı olan hesabınızı bulun.

google play hesap hatası

Hesapları Yönet sekmesinden Google Play mağazasına bağlı olan hesabınızı bulun ve üzerine dokunun.

Google Play mağazasına bağlı olan hesabınızın üzerine dokunduktan sonra hesabı kaldır diyerek kolay bir şekilde hesap kaldırma işlemini tamamlayabilirsiniz.

google play hesap silme

Yukarıdaki adımları eksiksiz bir şekilde uygulayarak Google Play kimlik doğrulama hatası sorunundan kurtulabilirsiniz.

Yazımızda anlattığımız adımlar Samsung Galaxy m51 ile gerçekleştirilmiştir. Görseldeki menüler Android 11 versiyonuna aittir. Kendi Android cihazınızda yukarıdaki adımlar ufak farklılık gösterebilir.

Google Play hesabınızı kaldırıp tekrardan eklemek kimlik doğrulama hatası sorunu çözümü için etkili bir yöntemdir.

Google Play Store kimlik doğrulama hatası ile karşılaşıyorsanız verileri temizleme işlemi yapabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun Ayarlar bölümünden Uygulamalar sekmesine giriş yapın.

Uygulamalar sekmesinden Google Play Store uygulamasını bulun ve üzerine dokunun. Buradan verileri temizleme işlemi yapabilirsiniz.

Yukarıdaki adımları uyguladığınız halde hala kimlik doğrulama hatası ile karşılaşıyorsanız güncellemeleri kaldırmayı deneyebilirsiniz.

Google Play güncellemeleri kaldırma nasıl yapılır diye merak ediyorsanız öncelikle yapmanız gereken Android cihazınızın Ayarlar bölümüne giriş yapmak olacaktır.

Daha sonra Uygulamalar sekmesine giriş yapın. Burada telefonunuzda kurulu olan uygulamaların listesini göreceksiniz. Listeden Google Play Store uygulamasını bulun ve üzerine dokunun.

Google Play Store uygulamasının Ayarlar kısmına girdikten sonra Güncellemeleri Kaldır seçeneğine tıklayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi uygulayarak kimlik doğrulama hatası sorunundan kurtulabilirsiniz.

Google Play Store kimlik doğrulama hatası çözümü için son yapmanız gereken yöntem hesabınızı senkronize etmek olacaktır. Bunun için yukarıdaki adımları takip ederek Hesapları Yönet kısmına gelin ve kendi hesabınızın üzerine tıklayın.

Ardından Hesabı Eşitle seçeneğine dokunun. Böylelikle Google Play hesabınızı senkronize etmiş olacaksınız. Bu yöntem kimlik hatası için bir çözüm yolu olabilir.

Google Play’de uygulamalarınızı güncellemek istediğinizde indirme bekleniyor hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri Google Play İndirme Bekleniyor Hatası Çözümü başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın