Google Play İndirme Bekleniyor Hatası Çözümü

Akıllı telefonunuzu elinize aldınız Google Play Store mağazasını açtınız. Bir oyun veya uygulama indirmek istediniz. İndirirken google play indirme bekleniyor hatası ile karşılaştınız. Oldukça can sıkıcı bir durum olsa gerek.

Play store bekliyor hatası nasıl çözülür? İndirme bekliyor hatası çözümü için aşağıdaki adımları uygulayın.

Google Play İndirme Bekleniyor Hatası Çözümü

Android telefonunuza Google Play üzerinden bir oyun veya uygulama indirmek istediğinizde bir türlü indiremiyorsanız ve indirme bekleniyor hatası veya play store bekliyor hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenler;

İlk olarak Google Play‘i açın ve sol üst tarafta bulunan menüye girin. Buradan “Uygulamalar ve Oyunlarım” sekmesine dokunun.

Google Play indirme bekleniyor hatası genellikle telefonunuzda yüklü olan uygulama ve oyunlar güncellenirken yeni bir uygulama yüklemeye kalktığınızda ortaya çıkar. Google Play üzerindeki tüm güncellemeler bittikten sonra tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Uygulamalar ve Oyunlarım sekmesinde güncellenmiş veya güncellemeye hazır uygulamalarınızı ve oyunlarınızı görebilirsiniz. Bu kısımda güncellenmek için kuyruğa girmiş uygulama veya oyunlarınız varsa sağ tarafında “X” işareti gözükecektir. Uygulama veya oyunun sağ tarafındaki X işaretine bastığınızda güncelleme iptal olacaktır.

Google play store bekliyor hatası bir başka çözümü ise internet bağlantısı ayarlarıdır.

Google Play‘i açın. Sol üstte bulunan menüye giriş yapın. Açılan menüde “Ayarlar” bölümüne girin.

Buradan Uygulama indirme tercihi sekmesine tıklayın. Daha sonra Herhangi bir ağ üzerinden bölümünün üstüne tıklayın. Hücresel veri üzerinden veya Wi-Fi üzerinden seçeneğini seçerek sorunu çözebilirsiniz.

Yukarıdaki tüm adımları uyguladığınız halde Google play indirme bekleniyor hatası çözülmediyse;

Akıllı telefonunuzda Ayarlar Bölümüne Girin. Daha sonra Uygulamalar sekmesine dokunun. Burada telefonunuzda yüklü olan uygulamaları görebilirsiniz.

Google Play Store uygulamasını bulun ve üzerine dokunun. Depolama sekmesine girin. Buradan Veriyi Sil veya Önbelleği Temizle seçeneğine tıklayın. Bu yöntem ile Play store indirme bekleniyor hatasını çözebilirsiniz.

Google Play verileri veya önbelleği temizleme yöntemi işe yaramadıysa Google Play Services uygulamasının önbelleğini ve verilerini silmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için Ayarlar bölümünden Uygulamalar sekmesine girin. Burada telefonunuzda yüklü olan uygulamaları göreceksiniz.

Uygulamalar penceresinden Google Play Services’i bulun ve üzerine tıklayın. Daha sonra Depolama bölümüne girin ve önbelleği veya verileri silme işlemini gerçekleştirin.

Telefonunuzu yeniden başlatmak play store bekliyor hatası için çözüm yolu olabilir. Çok basit gibi görünsede bu yöntem sorunu çözmenize yardımcı olabilir.

Telefonunuzun sistem güncellemelerini kontrol edin. Bunun için Ayarlar > Sistem > Yazılım Güncellemeleri yolunu izleyin. Buradan Güncellemeleri kontrol et butonuna tıklayın.

Cihazınızın güncel olup olmadığını kontrol edin. Telefonunuzun sistemi güncel olmadığı zamanlar bu tür hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Ara sıra sistem güncellemelerini kontrol etmekte fayda var.

Play store bekliyor hatası çözümü için başka bir Google hesabı ile giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.

Ayarlar bölümünden Hesaplar ve Yedekleme kısmına giriş yapın.

google play hesap değiştirme

Hesaplar ve Yedeklemeler sekmesine girdikten sonra açılan pencereden Hesapları Yönet sekmesine tıklayın.

play store bekliyor çözüm

Hesapları Yönet sekmesine girdikten sonra Google hesabınızı seçin ve Hesabı Kaldır butonuna tıklayın.

google play hesap silme

Google hesabınızı kaldırdıktan sonra Hesapları Yönet sekmesinde aşağıda bulunan yeni hesap ekle seçeneğine tıklayarak yeni google hesabınızı girebilirsiniz.

Bu yöntemde işe yaramadıysa Google Play Store güncellemeleri kaldır işlemini yapabilirsiniz.

Ayarlar > Uygulamalar > Google Play Store yolunu izleyin. Daha sonra sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine tıklayın ve açılan pencereden Güncellemeleri Kaldır seçeneğine dokunun.

Güncellemeleri kaldır işlemi play store bekliyor hatası sorunu için bir çözüm yolu olabilir. Bu yazımızda sizler için Google play store bekliyor, indirme bekleniyor, uygulama indiremiyorum gibi sorunların çözüm yollarını paylaştık. Umarım bu yazımızdaki yöntemler sorunu çözmede size yardımcı olur.

Google play mağazasında kimlik doğrulama hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri Google Play Store Kimlik Doğrulama Hatası – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın