Google Play Games Beta Açılmıyor (Çözümü)

Bilgisayarınızda google play games beta açılmıyor ise çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında tüm detaylarıyla bulabilirsiniz.

Google Play Games Beta Açılmıyor (Çözümü)

Bu yazımızda bilgisayarlarda yaşanılan google play games beta açılmıyor sorunundan bahsedeceğiz. Bu sorun ile karşılaşyıor ve çözüm yollarını arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Öncelikle Google Play Games nedir ve ne işe yarıyor kısaca ondan bahsedelim. Google Play Games programı mobil cihazlarda Google Play mağazası içerisinde yer alan oyunları bilgisayarınızda oynamanıza imkan sunan bir uygulamadır.

Henüz yeni bir uygulama olduğu için isminin sonunda Beta ifadesi yer almaktadır. Bu uygulamayı nereden indirebilirsiniz diye soracak olursanız şu adımları takip edin;

Bu adımları takip ederek kurulum dosyasını bilgisayarınıza kolaylıkla indirebilirsiniz. Peki Google Play Games uygulamasının Beta sürümünü bilgisayarınızda açılmıyor ise ne yapmalısınız biraz ondan bahsedelim.

Uygulama henüz beta aşamasında olduğu için çeşitli uyumluluk ve donanım sorunları meydana gelebilmektedir. Bu nedenle Google Play Games beta sürümü açılmıyor diyorsanız yanlış kurulum yapıyor olabilirsiniz. Temiz kurulum için şu adımları izleyin;

  • Belirtilen adresten kurulum dosyasını indirin.
  • İndirmiş olduğunuz kurulum dosyasına çift tıklayarak çalıştırın.

google play games beta nasıl kurulur

Karşınıza yukarıdaki görselde olduğu gibi kurulum ekranının ilk aşaması gelecektir. Burada sizden kurulumu hangi dizine yapacağınız istenmektedir. Varsayılan olarak C dizinine kurulum yapılmaktadır.

Kurulum dizinini seçtikten sonra Yükle butonuna tıklayın. Bu adımları takip ederek kurulumu kolaylıkla gerçekleştirebilir ve Google Play Games beta açılmıyor sorunundan kurtulabilirsiniz.

Google Play Games Beta Nuff Hatası

Kurulum esnasında Google play games beta nuff hatası yani Uygulama Yüklenemedi penceresi ile karşılaşıyorsanız ve “Bu hatayı (NUFFFFFFFF kodu) düzeltmeyle ilgili seçenekler için Yardım Merkezimizle iletişime geçin” ibaresi yer alıyorsa çözümü için şu adımları izleyin;

  • Bilgisayar’a gelin.
  • Yerel Disk C yi açın.
  • Program Files (x86) klasörüne girin.
  • Google klasörü varsa sağ tıklayıp tamamen silin.

google play games beta nuff hatası

Aynı şekilde bu işlemi Program Files klasörü içerisinde de uygulayın. Program Files içerisindeki Google dosyasına sağ tıklayıp silin. Çöp kutusundan da silmeyi unutmayın.

Google klasörlerini her iki yerden de sildikten sonra Google Play Games Beta kurulum dosyasını tekrardan çalıştırın ve bilgisayarınıza kurmayı deneyin. Muhtemelen sorun düzelmiş olacaktır.

Böylece google play games beta açılmıyor sorununu çözüm yolları ile beraber detaylı bir şekilde ele almış olduk. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Google Play mağazasında silinen uygulamalar nasıl bulunur bunu öğrenmek istiyorsanız Google Play Silinen Uygulamalar Nasıl Bulunur? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın