Google Meet Nedir? Nasıl Kullanılır? (Detaylı Anlatım)

Google şirketine ait araçlardan biri olan Google meet nedir ve nasıl kullanılır bilmiyorsanız yazımızın devamını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Google Meet Nedir? Nasıl Kullanılır? (Detaylı Anlatım)

Google hizmetlerinden birisi olan Google meet nedir hiçbir fikriniz yok ise doğru yerdesiniz. Bu yazımız sayesinde fikir sahibi olacaksınız ve bu aracı nasıl kullanabileceğinizi öğreneceksiniz.

Google Meet, birden fazla kişi ile görüntülü toplantılar yapabilmenizi sağlayan bir araçtır. Daha çok iş toplantıları için kullanılan bu araç tamamen ücretsizdir.

Google meet nasıl kullanılır bilmiyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla izleyerek bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  • Öncelikle tarayıcınızı açın.
  • Adres çubuğuna “meet.google.com” yazın.

google meet nasıl kullanılır

Açılan sayfada mavi renkli Yeni toplantı butonuna tıklayın ardından Anlık toplantı başlat diyin. Daha sonra sizden mikrofon izni istenecektir izin ver diyerek işlemi tamamlayın.

google meet toplantı başlatma

Anlık toplantı başlat dedikten sonra yeni bir sayfa açılacaktır ve sayfanını sol alt kısmında toplantı linki gözükecektir. Bu linki toplantıya katılmasını istediğiniz kişiler ile paylaşarak katılımlarını sağlayabilirsiniz.

Google meet aracını kullanmak için gmail hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir. Eğer bir gmail hesabınız yok ise yeni bir hesap oluşturarak aracı ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Google meet nedir ve nasıl kullanılır ondan bahsettik. Oldukça kolay kullanımı olan bu aracı yazımız içerisinde yer alan adımları takip ederek kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Telefonda Google Meet Nasıl Kullanılır?

Telefonda Google meet nasıl kullanılır bilmiyorsanız aşağıdaki adımları eksiksiz bir şekilde uygulayın.

  • Google Play mağazasını açın.
  • Arama kısmına “Google Meet” yazın.
  • Uygulamayı telefonunuza yükleyin.

Yüklemiş olduğunuz Google Meet uygulamasını açın ve Yeni toplantı butonuna tıklayarak ücretsiz olarak kullanmaya başlayın.

Google asistan kapatma nasıl yapılır bilmiyorsanız Google Asistan Kapatma (Resimli Anlatım) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın