Google Asistan Kapatma (Resimli Anlatım)

Android cihazınızda google asistan kapatma nasıl yapılır bilmiyorsanız yazımız içerisinde adımları takip ederek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Google Asistan Kapatma (Resimli Anlatım)

Android telefonunuzda google asistan kapatma nasıl yapılır bir fikriniz yok ise doğru yerdesiniz. Yazımız içerisinde yer alan adımları takip ederek bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  • Telefonunuzda yer alan Google uygulamasını bulun ve açın.
  • Ardından sağ üst köşeden Profil simgesine dokunun.
  • Daha sonra Ayarlar bölümüne giriş yapın.

google asistan nasıl kapatılır

Android sesli Asistan kapatma işlemi için Ayarlar bölümünde yer alan Google Asistan sekmesine giriş yapın.

google sesli asistan devre dışı bırakma

Google Asistan sekmesine giriş yaptıktan sonra sayfanın aşağı kısımlarında bulunan Genel bölümüne giriş yapın.

google sesli asistan etkinleştirme

Genel bölümünde sayfanın en üst kısmında Google Asistan özelliği görünecektir hemen sağ tarafında bulunan mavi işaretli kısma dokunun ve pasif hale getirin.

Yukarıdaki adımları eksiksiz bir şekilde uygulayarak Google sesli Arama kapatma işlemini başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız.

Google Asistan Nedir?

Google Asistan klavyenizi kullanmadan ses yardımı ile arama yapmanızı sağlayan bir hizmettir. Örneğin Google sesli asistan özelliği açıkken “Hava durumu” derseniz hava durumu ile alakalı bilgiler karşınıza gelecektir.

Google Asistan Nasıl İndirilir?

Android cihazlarda Google Asistan özelliği genellikle yüklü olarak gelir. Eğer telefonunuzda bu özellik yüklü değil ise uygulama mağazası üzerinden indirebilirsiniz.

  • Google Play mağazasını açın.
  • Arama kısmına “Google Asistan” yazın.
  • Uygulamayı telefonunuza yükleyin.

Xiaomi Google Asistan Kapatma

Xiaomi model telefona sahipseniz ve Xiaomi Google Asistan kapatma nasıl yapılır bilmiyorsanız yazımız içerisinde yer alan adımları uygulayarak bu işlemi gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Console Google Play nedir merak ediyorsanız Console Google Play Nedir? – Play Console Hesap Açma başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın