Console Google Play Nedir? – Play Console Hesap Açma

Uygulama sahiplerinin kullandığı console google play nedir ve playconsole hesap nasıl açılır merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyun.

Console Google Play Nedir? – Play Console Hesap Açma

Android kullanıcısı iseniz ve daha önce console google play nedir duymadıysanız yazımız içerisinde bu konu hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Playconsole uygulama geliştiricileri tarafından kullanılan özel bir paneldir. Google Play mağazası içerisinde uygulama veya oyunları yayınlamak için google play console paneli kullanılır.

Google Play Console Hesap Açma

Peki Google Play Developer yani geliştirici hesabı nasıl açılır diye soracak olursanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Tarayıcınızı açın.
  • Google Play Console adresini ziyaret edin.
  • Sağ üst köşede bulunan mavi renkli Play Console’a git butonuna tıklayın.

google play developer hesap açma

Karşınıza 2 adımlı doğrulamayı açın penceresi gelecektir. Geliştirici hesabı oluşturabilmeniz için Google hesabınızda 2 adımlı doğrulamayı açmanız gerekmektedir.

playconsole 2 adımlı doğrulama

2 adımlı doğrulamayı açın seçeneğine tıklayın. Ardından google şifrenizle işlemlere devam edin. En son telefonunuza kısa bir kod gidecektir. Bu kodu sayfadaki gerekli yere girerek işlemi tamamlayın.

google play console hesap açma

Ardından karşınıza bir sayfa açılacaktır. Burada sizden hesap türünüzü seçmeniz istenecektir. Eğer bir kuruluşunuz yoksa Kişisel olanı seçip google play console hesap açma adımlarına devam edin.

Hakkınızda bölümünde geliştirmiş olduğunuz uygulamalardan veya oyunlardan bahsedebilirsiniz. Bu kısmı boş bırakmamanız gerekir aksi takdirde diğer adımlara geçemezsiniz.

Ardından Geliştirici hesabı adı kısmına Google Play’de uygulamalarınızın veya oyunlarınızın altında yer alacak ismi belirleyin. Daha sonra kişisel bilgilerinizi girerek developer console hesap açma işlemlerini tamamlayın.

Google Play Geliştirici hesabı açarken bir seferlik 25 dolar ücret alınmaktadır. Bu ücreti ödeyerek ömür boyu Google Play üzerinde geliştirmiş olduğunuz projelerinizi yayınlayabilirsiniz.

Google Play oturum açma hatası alıyorsanız Google Play Oturum Açma Hatası Nasıl Çözülür? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın