Forza Horizon 5 Açılmıyor (Çözümü)

Bilgisayarınızda forza horizon 5 açılmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Forza Horizon 5 Açılmıyor (Çözümü)

Bilgisayarınızda Forza Horizon oyunu yüklü ise ve oyunu açmak istediğinizde forza horizon 5 açılmıyor ise çözümü için doğru yerdesiniz. Yazımızda yer alan yöntemleri deneyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Öncelikle oyunun sistem gerekesinimlerini kontrol edin. Bu bilgisayarınızda oyunu açmabilmeniz için en önemli etkendir. Aşağıda sizler için Forza Horizon 5 oyununun önerilen sistem gereksinimlerini paylaştık.

Forza Horizon 5 Sistem Gereksinimleri (Önerilen)

  • İşletim Sistemi: Windows 10 version 15063.0 or higher
  • İşlemci: Intel i5-8400 or AMD Ryzen 5 1500X
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVidia GTX 1070 OR AMD RX 590
  • DirectX: Sürüm 12
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 110 GB kullanılabilir alan

Yukarıdaki sistem gereksinimlerine ek olarak 64-bit işlemci ve işletim sistemine sahip olmanız gerekir. Aksi hâlde oyunu hiçbir türlü açamazsınız.

Oyunun sistem gereksinimleri ile bilgisayarınızın sistem özelliklerini karşılaştırarak kıyaslama yapabilir bilgisayarınızın oyunu açabileceğine dair kontrol yapabilirsiniz.

Oyunun Güncellemelerini Kontrol Edin

Forza Horizon 5’i açmadan önce oyunun güncellemelerini kontrol edin. Oyun geliştiren teknik ekip performansı artırmak ve sorunları gidermek adına düzenli güncellemeler yayınlarlar. Oyunun en güncel sürümünde oynadığınızdan emin olun.

Ekran Kartınızı Güncelleyin

Bilgisayarda oyunları açabilmeniz için en önemli noktalardan birisi ekran kartıdır. Eğer ekran kartınız güncel değil ise Forza Horizon 5 tepki vermiyor gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.

NVIDIA veya AMD ekran kartına sahipseniz kontrol paneli üzerinden güncelleme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Aygıt Yöneticisi penceresi üzerindende güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Oyunun Dosya Bütünlüğünü Doğrulayın

Forza horizon 5 açılmıyor ise oyunu indirirken eksik veya bozuk dosya yüklenmiş olabilir. Böyle bir durumda oyunu satın aldığınız platform üzerinde oyun dosyalarını doğrulama özelliğini kullanabilirsiniz.

Forza Horizon 5 tepki vermiyor

Antivirüs Programını Devre Dışı Bırakın

Bilgisayarınızda yüklü olan antivirüs programı oyunu açmanıza engel oluyor olabilir. Böyle bir durumda antivirüs programını geçici olarak devre dışı bırakarak bu sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

Oyunu Yönetici Olarak Çalıştırın

Forza Horizon 5 açılırken kapanıyor gibi sorunlar yaşıyorsanız oyunu sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırmayı deneyin. Bu yöntem basit gibi gözüksede pek çok sorunu çözmede etkili bir yoldur.

Direct X ve Visual C++ Paketlerini Yükleyin

Bilgisayarda oyunların açılmamasının en büyük sebebi Direct X veya Visual C++ paketlerinin yüklü olmamasından kaynaklıdır. Bu paketleri yükleyerek oyunların açılmama sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan her iki paketide bilgisayarınıza indirdikten sonra çift tıklayarak çalıştırın ve ardından bilgisayarınıza kurun. Kurulum işlemlerinden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bu yazımızda sizlere forza horizon 5 açılmıyor sorunu nasıl çözülür ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Assetto Corsa kamera değiştirme tuşu hangisidir bilmiyorsanız Assetto Corsa Kamera Değiştirme Tuşu Hangisi? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın