Assetto Corsa Kamera Değiştirme Tuşu Hangisi?

Bilgisayarınızda Assetto Corsa oyunu yüklü ise ve Assetto Corsa kamera değiştirme tuşu hangisi bilmiyorsanız bu yazımızda öğreneceksiniz.

Assetto Corsa Kamera Değiştirme Tuşu Hangisi?

Assetto Corsa oyununu oynuyorsanız ve Assetto Corsa kamera değiştirme tuşu hangisi bir türlü bulamadıysanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizlere bu konudan bahsedeceğiz.

Assetto Corsa oyunu içerisinde kamera açılarını değiştirerek kendinize en uygun açıyı bulup oyunu daha farklı şekilde oynayabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacağız diye soracak olursanız şu adımları izleyebilirsiniz.

  • F1 Tuşu : Aracın kameraları içerisinde geçiş yapmanızı sağlar.
  • F2 Tuşu : Rastgele kamera seçimi yapmanızı sağlar.

Klavyenizden F1 ve F2 tuşlarını kullanarak oyun içerisinde aracınızın kamera açısını kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Daha fazla özellik için oyunun ayarlar bölümüne gelerek gerçekleştirebilirsiniz.

Oyunun ayarlar bölümünde ekran çözünürlüğünü monitörünüzün boyutuna göre değiştirebilir daha keskin bir görüntü almayı sağlayabilirsiniz.

Ayarlar bölümünden Kontroller sekmesine gelerek hangi tuşların ne işe yaradığını teker teker görebilir dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

F1 tuşuna bastığınızda araç kameraları arasında geçiş yapabileceğiniz gibi F2 tuşuna bastığınızda karışık olarak oyun içerisinde yer alan tüm kameralar arasında geçiş yapmayı sağlayabilirsiniz.

Assetto Corsa oyununda güzel bir kare yakalamak için klavyenizden F8 tuşuna basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Almış olduğunuz ekran görüntüsü oyunun yüklü olduğu dizinde yer alan Screenshots adlı klasör içerisine kaydedilmektedir.

Bu yazımızda sizlere Assetto Corsa kamera değiştirme tuşu hangisi ondan bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Assetto Corsa oyununu Steam üzerinden satın alabilir ardından bilgisayarınıza indirerek keyifle oynayabilirsiniz.

Steam indirme hızı arttırma nasıl yapılır bilmiyorsanız Steam İndirme Hızı Arttırma – Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

“Assetto Corsa Kamera Değiştirme Tuşu Hangisi?” üzerine bir yorum

Yorum yapın