FIFA Mobile Sunucu Meşgul Hatası (Çözümü)

Telefonunuzda fifa mobile sunucu meşgul hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

FIFA Mobile Sunucu Meşgul Hatası (Çözümü)

Akıllı telefonunuzda FIFA Mobile oyunu yüklü ise ve oyunu açmak istediğinizde fifa mobile sunucu meşgul hatası alıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

FIFA Mobile oyununu açtığınızda sunucu hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için şu adımları izleyebilirsiniz;

 • İnternet bağlantınızı kontrol edin.
 • Oyunun son sürümünü kullandığınızdan emin olun.
 • Oyunun önbelleğini temizlemeyi deneyin.

Öncelikle sunucu meşgul hatası alıyorsanız internet bağlantınızı kontrol etmenizde fayda vardır. Anlık olarak bağlantınızda yavaşlama veya kopma yaşıyor olabilirsiniz.

İnternete Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsanız modeminize reset atın. Modeminizi kapatın ve 1 dakika kadar bekledikten sonra tekrardan açın.

Modem üzerinde yer alan tüm ışıklar yandıktan sonra telefonunuzdan Wi-Fi ağınıza bağlanın FIFA Mobile oyununa giriş yapın. Herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Mobil veri üzerinden bağlanıyorsanız çekim gücünün yeterli olup olmadığını kontrol edin. Çekim gücünün düşük olduğu durumlarda internetinizde yavaşlama veya kopma yaşanabilir.

FIFA Mobile mobil veri ile açılmıyor ise internet paketinizin süresinin bitip bitmediğini kontrol edin. İnternet paketinizi bitirdiyseniz internete bağlanamayacağınızdan dolayı oyuna giriş yapamazsınız.

FIFA Mobile oyununun güncel olup olmadığını kontrol edin. Eğer güncel değil ise uygulama mağazası üzerinden güncelleme işlemini gerçekleştirin.

 • Google Play veya App Store’a girin.
 • Mağaza arama bölümüne “FIFA Mobile” yazın.
 • Oyunu güncelleyin.

Yukarıdaki adımları izleyerek FIFA Mobile oyununu kolaylıkla güncelleyebilirsiniz. Güncelleme işleminden sonra oyunu açın ve sunucu hatası ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Son olarak FIFA Mobile oyununun verilerini veya önbelleğini temizlemeyi deneyin. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız şu adımları izleyebilirsiniz;

 • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yapın.
 • Uygulamalar sekmesine gelin.
 • FIFA Mobile oyununu bulun.
 • Depolama bölümüne dokunun.
 • Veri veya önbelleği temizle seçeneğine basın.

fifa mobile önbellek temizleme

Yukarıda yer alan yolu izleyerek FIFA Mobile oyununun verilerini ve önbelleğini kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Veri ve önbellek temizleme işleminden sonra oyunu açın ve fifa mobile sunucu hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Tüm bu yöntemler işe yaramaz ise oyuna VPN uygulaması ile giriş yapmayı deneyebilirsiniz. VPN’i aktif edin ve FIFA Mobile oyununu açın. Muhtemelen sorun düzelecektir.

Bu yazımızda sizlere fifa mobile sunucu meşgul hatası nasıl çözülür ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

FIFA Mobile oturum açma başarısız hatası alıyorsanız çözümü için FIFA Mobile Oturum Açma Başarısız (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın