FIFA 23 Steam Açılmıyor Sorunu (Çözümü)

Bilgisayarınızda fifa 23 steam açılmıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

FIFA 23 Steam Açılmıyor Sorunu (Çözümü)

Bilgisayarınızda FIFA 23 oyunu yüklü ise ve Steam üzerinden oyunu açmak istediğinizde fifa 23 steam açılmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Steam üzerinden kütüphanenizde bulunan FIFA 23 oyununu açmak için yeşil renkli OYNA butonuna tıkladığınızda hiçbir tepki almıyorsanız şu adımları izleyin;

  • Steam’i açın.
  • Kütüphane sekmesine gelin.
  • Sol kısımdan FIFA 23 oyununa sağ tıklayıp Özellikler diyin.

fifa 23 yerel dosyaları taşıma

Özellikler penceresinde Yerel Dosyalar bölümüne girin. Burada yapmanız gereken “Yükleme klasörünü taşı” butonuna tıklamak olacaktır. Örneğin oyununuz (C:) konumunda yer alıyorsa (D:) konumuna taşıyın.

Oyunu kurulu olduğu dizinden daha farklı bir dizine taşıdıktan sonra Steam üzerinden oyunu açmayı deneyin ve FIFA 23 açılmama gibi sorunlar yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa aşağıda yer alan adımları takip ederek oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulama işlemini gerçekleştirin.

  • Steam programını açın.
  • Kütüphane bölümüne girin.
  • FIFA 23 oyununa sağ tıklayıp Özellikler diyin.
  • Yerel Dosyalar sekmesine gelip “Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” butonuna tıklayın.

Yukarıdaki adımları takip ederek oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulayın ardından eksik veya hatalı bir dosya varsa bu yöntem sayesinde onarmaya çalışın.

fifa 23 açılmama

Bu işlemide gerçekleştirdikten sonra Steam programı içerisinden FIFA 23 oyununa gelerek OYNA butonuna tıklayın. Muhtemelen oyun sorunsuz bir şekilde açılacaktır.

Oyunu sorunsuz bir şekilde oynamak için ekran kartınızın ve diğer sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun. Güncel değilse mutlaka güncelleme işlemini gerçekleştirin.

Antivirüs programı oyunu açmayı engelliyor olabilir. Böyle bir durumda antivirüs programını geçici bir süre devre dışı bırakabilir ve oyunu açmayı deneyebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere fifa 23 steam açılmıyor sorunu çözüm yollarından bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

FIFA 23 güvenli önyükleme hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için FIFA 23 Güvenli Önyükleme Hatası (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın