FIFA 23 Güvenli Önyükleme Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda Fifa 23 güvenli önyükleme hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

FIFA 23 Güvenli Önyükleme Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda FIFA 2023 oyunu yüklü ise ve oyunu açmak istediğinizde fifa 23 güvenli önyükleme hatası alıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz. Yazımız içerisinde yer alan adımları takip ederek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Öncelikle FIFA 23 Security Violation hatası ile neden karşılaşırız ondan bahsedelim. Yeni nesil bilgisayarlarla beraber artık Secure Boot özelliğini pek çok kez duymuşsunuzdur.

Secure Boot bilgisayarınızı başlattığınızda zararlı yazılımlardan korumak için geliştirilmiş bir güvenlik özelliğidir. Yeni nesil bilgisayarlarda artık bu özellik bulunmaktadır.

FIFA 23 oyununu açmak istediğinizde karşınıza güvenli önyükleme hatası çıkıyorsa yapmanız gereken bilgisayarınızın BIOS ekranına ulaşmak ve ardından Secure Boot özelliğini aktif etmek olacaktır.

BIOS Ekranına Nasıl Girilir?

Bilgisayarınızda BIOS ekranına ulaşmak için bilgisayarınızı yeniden başlatın ardından klavyenizden DEL veya F2 tuşuna BIOS ekranı gelene kadar peş peşe basın. Böylece BIOS ekranına ulaşmış olacaksınız.

Bilgisayarınızda bulunan anakart modeline göre BIOS menüsü değişkenlik gösterebilir. Fakat genellikle BIOS ekranında Security sekmesinde bu özellik yer almaktadır.

fifa 23 secure boot

Yukarıdaki görselde ASUS anakartından bir örnek bulunmaktadır. Sizde ASUS markaya sahipseniz BIOS ekranına girdikten sonra Security bölümüne gelerek Secure Boot özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

BIOS ekranından Secure Boot özelliğini aktif ettikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ardından FIFA 23 oyununu açmayı deneyin muhtemelen artık fifa 23 güvenli önyükleme hatası ile karşılaşmayacaksınız.

Windows 11 TPM 2.0 etkinleştirme nasıl yapılır bilmiyorsanız Windows 11 TPM 2.0 Etkinleştirme – Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın