FIFA 23 Siyah Ekran Sorunu (Çözümü)

Bilgisayarınızda yüklü olan FIFA 2023 oyununu açmak istediğinizde fifa 23 siyah ekran sorunu yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

FIFA 23 Siyah Ekran Sorunu (Çözümü)

FIFA 2023 oyunu bilgisayarınızda kurulu ise ve fifa 23 siyah ekran sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bu sorun ile karşılaşmanızın en temel sebebi bilgisayarınızın sistem gereksinimleri FIFA 23 oyununu karşılayamamasından kaynaklıdır. Yani kısacası oyunu çalıştırmak için sisteminiz yeterli değildir.

Fifa 23 sistem gereksinimlerini öğrenmek için FIFA 23 adresini ziyaret edebilirsiniz veya aşağıda yer alan görselde oyunun sistem gereksinimlerini görebilirsiniz.

fifa 23 sistem gereksinimleri

Yukarıda yer alan görselde FIFA 23 oyununun sistem gereksinimleri yer almaktadır. Bilgisayarınızın özellikleri ile kıyaslama yaparak oyunu kaldırıp kaldırmadığını teyit edebilirsiniz.

FIFA 23 oyununu oynayabilmeniz için bilgisayarınızın minimum Windows 10 işletim sistemine sahip olması gerekmektedir. Ayrıca 64 bit sistem türüne sahip olmalısınız.

Fifa 23 siyah ekran hatası alıyorsanız öncelikle Windows işletim sisteminizin güncel olup olmadığından emin olun. Bunun için aşağıdaki yolu izleyin.

  • Windows başlat simgesine tıklayın.
  • Ayarlar bölümüne girin.
  • Güncelleştirme ve Güvenlik sekmesine gelin.
  • Buradan Güncelleştirmeleri Denetle butonuna tıklayın.

Yukarıda yer alan adımları uygulayarak sisteminizde güncelleme olup olmadığını kontrol edin eğer varsa güncelleme işlemlerini mutlaka tamamlayın.

Ekran kartınızın güncel olup olmadığından emin olun. NVIDIA ekran kartına sahipseniz GeForce Experience programı üzerinden ekran kartınızı güncelleyin.

GeForce Experience programı bilgisayarınızda kurulu değil ise GeForce Experience adresini ziyaret edip ücretsiz bir şekilde indirebilir bilgisayarınıza kolaylıkla kurabilirsiniz.

nvidia ekran kartı güncelleme

Bilgisayarınıza kurmuş olduğunuz GeForce Experience programını açın ve programın üst kısmında güncelleme var ise İNDİR butonuna tıklayarak güncelleme işlemini yapın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra yapılan değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ardından oyuna girmeye çalışın ve fifa 23 siyah ekran sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Bu sorunu yaşıyorsanız güvenlik duvarında FIFA 23 oyununa izin vermemiş olabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki yolu izleyin.

  • Windows arama kısmına “Güvenlik Duvarı” yazın.
  • Açılan pencerede sol kısımdan “Bir uygulamanın veya özelliğinin Windows Defender Güvenlik Duvarını geçmesine izin ver” seçeneğine tıklayın.

fifa 23 güvenlik duvarı

Ardından başka bir uygulamaya izin ver butonuna tıklayın. Bu işlemi yaparken oyunun kurulu olduğu dizine gidip FIFA23.exe dosyasını seçmeniz gerekmektedir.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra oyuna giriş yapmayı deneyin ve herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin. Muhtemelen sorun ortadan kalkmış olacaktır.

Bu yazımızda sizlere fifa 23 siyah ekran sorunu nasıl çözülür ondan bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Fifa 23 spiker sorunu yaşıyorsanız çözümü için FIFA 23 Spiker Sorunu Nasıl Çözülür? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın