FIFA 23 Crash Hatası Çözümü

FIFA 23 oyununu açarken fifa 23 crash hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

FIFA 23 Crash Hatası Çözümü

Bilgisayarınızda FIFA 23 oyunu yüklü ise ve oyunu açmaya çalıştığınızda fifa 23 crash hatası alıyorsanız çözümü için aşağıdaki yolu izleyin.

  • Oyunun kurulu olduğu dizine gidin.
  • FIFA23.exe dosyasına sağ tıklayıp Özellikler diyin.

fifa 23 oyundan atıyor

Özellikler penceresinde üst kısımdan Uyumluluk sekmesine gelin. Uyumluluk bölümünde yukarıdaki görselde yer alan iki seçeneğide işaretleyip uygula diyin ve ardından tamam diyerek işlemi tamamlayın.

Bu adımı uyguladıktan sonra Belgelerim klasörünü açın ardından FIFA 23 adlı klasörü silin. Bu klasörü sildikten sonra oyuna giriş yapmaya çalışın ve fifa 23 oyundan atıyor gibi sorunlar yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Sorun devam ediyorsa ikinci yöntem olarak C:\Program Files\EA\AC yolunu izleyin. AC klasörü içerisinde yer alan EAAntiCheat.Installer.exe dosyasını açın.

fifa 23 anticheat kaldırma

EA AntiCheat Kurulumu adlı pencere açılacaktır. Burada üst kısımdan FIFA 23 oyununu seçin ardından KALDIR butonuna tıklayın. Daha sonra YÜKLE butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

AntiCheat özelliğini kaldırıp tekrardan yükledikten sonra Steam programını açın ardından aşağıdaki adımları takip edin.

  • Steam programına gelin.
  • Kütüphane sekmesine girin.
  • Sol kısımda yer alan arama kısmına “FIFA 23” yazın.
  • Sağ tıklayıp Özellikler diyin.

fifa 23 oyun açılmıyor

Özellikler penceresi açıldıktan sonra sol kısımdan Yerel Dosyalar bölümüne gelin ve ardından Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula butonuna tıklayın.

Son olarak Windows arama kısmına “cmd” yazın. Ardından Komut istemine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. Daha sonra komut istemi penceresine aşağıdaki kodu yazın.

  • sfc /scannow

fifa 23 eksik dll

Yukarıda yer alan kodu komut istemi penceresine yazdıktan sonra enter diyin. Ardından %100 olana kadar pencereyi kapatmayın.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra oyuna giriş yapmaya çalışın ve fifa 23 crash hatası veya fifa 23 oyundan atıyor sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Bu tarz sorunlar yaşamamak için ekran kartınızı güncellemeyi unutmayın. NVIDIA ekran kartına sahipseniz Experience panelinden güncelleme yapabilirsiniz.

FIFA 23 siyah ekran sorunu yaşıyorsanız çözümü için FIFA 23 Siyah Ekran Sorunu (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın