FIFA 15 Kasma Sorunu Çözümü (2024)

Bilgisayarınızda fifa 15 kasma sorunu yaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımız içerisinde detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

FIFA 15 Kasma Sorunu Çözümü (2024)

Bilgisayarınızın sistem gereksinimleri düşükse ve fifa 15 kasma sorunu yaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizler için bu sorunun çözüm yollarından bahsedeceğiz.

Öncelikle FIFA 15 oyununun sistem gereksinimlerini bilmeniz gerekir. FIFA 15 sistem gereksinimlerini nasıl bulabilirim diye soracak olursanız sizler için aşağıda bu konuya değindik.

 • İşletim sistemi: Windows 8,1 (64-bit)
 • İşlemci: Intel Core i5-2550K
 • Bellek: 8 GB
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 460 ya da AMD Radeon HD 6870
 • Depolama: 15 GB

FIFA 15 oyunu için önerilen sistem gereksinimleri yukarıdaki gibidir. Oyun için önerilen sistem gereksinimleri ile kendi sisteminizin özelliklerini karşılaştırarak oyunu donmadan kasmadan oynayabileceğinizi anlayabilirsiniz.

FIFA 15 oyununun sistem gereksinimleri pek yüksek olmasada bazı bilgisayarlarda kasma veya donma sorunlarına yol açabilir. Eğer sizlerde bu sorunu yaşıyorsanız sırasıyla çözüm yollarına geçelim.

FIFA 15 Grafik Ayarları Düşürme

Oyunun grafik ayarlarını düşürmek için öncelikle masaüstünde bulunan FIFA 15 simgesine sağ tıklayın ve dosya konumunu aç diyin. Açılan pencerede sırasıyla aşağıdaki yolu izleyin.

 • FIFA 15 dosya konumunu açın.
 • Oyunun kurulu olduğu dizinde yer alan fifasetup adlı klasörün içerisine girin.
 • Fifasetup klasörü içerisinde yer alan fifaconfig dosyasını çift tıklayarak açın.

Yukarıdaki adımları izlediğinizde karşınıza küçük bir pencere gelecektir. Buradan Game Settings butonuna tıklayın. Burada bir takım ayarlamalar yapmanız gerekecektir.

FIFA 15 Grafik ayarları düşürme

Oyunun çözünürlüğünü monitörünüze göre uyguladıktan sonra geriye kalan tüm ayarlamaları görseldeki gibi yapın. Daha sonra Ok butonuna basarak FIFA 15 Grafik ayarları düşürme işlemini tamamlayın.

Fifasetup klasörü içerisinde fifasetup_default adlı dosyayı not defteriniz ile açın. Ardından aşağıdaki değerleri olduğu gibi kopyalayıp dosya içerisine yapıştırın.

 • ASPECTRATIO = 1.33333
  AUDIO_MIX_MODE = 0
  CONTROLLER_DEFAULT = 0
  DISABLE_WINDAERO = 0
  FULLSCREEN = 0
  MSAA_LEVEL = 0
  RENDERINGQUALITY = 0
  RESOLUTIONHEIGHT = 720
  RESOLUTIONWIDTH = 1280
  SCREEN_SLEEP = 16
  VOICECHAT = 0
  WAITFORVSYNC = 0

Yukarıda yer alan değerlerin tümünü kopyalayıp fifasetup_default dosyası içerisinde yer alan değerler ile değiştirin. Daha sonra dosyayı kaydedip çıkın. Ardından FIFA 15 oyununa giriş yapmayı deneyin ve fifa 15 kasma sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

FIFA mobile oturum açma başarısız hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için FIFA Mobile Oturum Açma Başarısız (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın