Facebook Kapak Fotoğrafı Boyutu – Nasıl Ayarlanır?

En köklü sosyal medya aracı olan Facebook’ta profilinize kapak fotoğrafı koymak istediğinizde görüntü ekleme kuralları çerçevesinde yapmanız gerekmektedir. Peki facebook kapak fotoğrafı boyutu nasıl ayarlanır merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyun.

Facebook Kapak Fotoğrafı Boyutu – Nasıl Ayarlanır?

Facebook’ta görüntü eklerken bazı kurallara uymanız gerekmektedir. Bu kurallardan biriside facebook kapak fotoğrafı boyutu istenilen kurallar çerçevesinde olmalıdır.

Kapak fotoğrafı boyutu kaç olmalı diye soracak olursanız bilgisayarda 820 piksel genişlik ve 312 piksel uzunluk olacak şekilde ayarlanmalıdır.

Mobil cihazlarda kaliteli gözükmesi için 640 piksel genişlik ve 360 piksel uzunluk ideal boyuttur.

  • Masaüstü: 820×312 Piksel
  • Mobil: 640×360 Piksel

Kapak fotoğrafı boyutlarını öğrendiğimize göre artık facebook kapak görseli boyutu nasıl ayarlanır ondan bahsedelim.

Öncelikle ihtiyacınız olan bir adet fotoğraf düzenleme programı olacaktır. Adobe photoshop vb. programları kullanabilirsiniz. Eğer program yüklemekle uğraşmak istemiyorum diyorsanız Photopea adlı program işinize yarayacaktır.

Photopea tıpkı Adobe Photoshop programı gibidir. Pek farkı yoktur. Online olarak görseller düzenleyebilmenizi sağlayan bir fotoğraf düzenleme sitesidir.

Facebook kapak görseli yapmak için bir başka site olarak Canva’yı tercih edebilirsiniz. Canva ile kolaylıkla facebook kapak görseli oluşturabilirsiniz.

Canva ile Facebook Kapak Görseli Oluşturma

Canva ile kapak fotoğrafı oluşturmak için öncelikle Canva sitesine giriş yapın. Daha sonra aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Canva hesabınıza giriş yapın.
  • Anasayfadan Sosyal Medya sekmesine tıklayın.
  • Facebook bölümüne girin.
  • Facebook Kapak Fotoğrafı şablonunu seçin.

canva facebook kapak fotoğrafı ayarlama

Böylece kolaylıkla facebook profiliniz için kapak görseli oluşturabilirsiniz. Hazır şablonları kullandığınızda facebook kapak fotoğrafı boyutu otomatik olarak ayarlanır.

Dilerseniz Özel Boyut seçeneğini seçerek Facebook’un önermiş olduğu ölçeklere göre ayarlayabilirsiniz.

Facebook uygulamasında haber kaynağı sorunu yaşıyorsanız çözümü için Facebook Haber Kaynağı Sorunu Çözümü başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın