Facebook Durduruldu Hatası Nedir? – Kesin Çözümü

Dünyaca kullanılan sosyal medya aracı Facebook üzerinde kullanıcılar birtakım hatalar ile karşılaşabiliyorlar. Bu hatalardan biriside kullanıcıların facebook durduruldu hatası mesajı ile karşılaşmalarıdır.

Peki bu hata neden kaynaklanır ve nasıl çözülür bu soruların cevabı için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Facebook Durduruldu Hatası Nedir? – Kesin Çözümü

Facebook uygulamasına erişim sağlamak istediğinizde karşınıza durduruldu hatası çıkabilir. Öncelikle bu durumun neden kaynaklandığından bahsedelim.

Bu sorun ile karşılaşıyorsanız cihazınızın depolama alanı dolu olabilir. Bu hatanın çözümü için yapmanız gereken cihazınızda yeterli depolama alanı açmak olacaktır.

Akıllı telefonunuzda uzun süredir kullanmadığınız veya gereksiz uygulamaları cihazınızdan silerek yeterli depolama alanı açabilirsiniz.

Facebook durduruldu hatası çözümü için yapmanız gereken oldukça basit bir yöntem mevcuttur. Bu yöntem önbellek temizleme işlemidir.

Cihazınızdaki uygulamalar için önbellek temizleme işlemi nasıl yapılır bilmiyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

Android Önbellek Temizleme Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yapın. Buradan Uygulamalar sekmesini bulun ve içerisine girin.

Telefonunuzun ayarlar bölümünden Uygulamalar sekmesine giriş yaptıktan sonra karşınıza cihazınızda yüklü uygulamaların listesi gelecektir. Buradan Facebook uygulamasını bulun ve üzerine tıklayın.

facebook önbellek temizleme

Uygulamalar listesinden Facebook uygulamasının içerisine girin. Buradan Depolama sekmesine giriş yapın.

Facebook uygulaması ayarları içerisinden Depolama sekmesine giriş yaptıktan sonra aşağıdaki görselde yer alan Önbellek Temizle seçeneğine tıklayınfacebook durduruldu sorunuAndroid cihazlarda önbellek temizleme işlemi bu kadar basit. Yukarıdaki görselleri takip ederek sizlerde telefonunuzda yüklü herhangi bir uygulamanın önbelleğini temizleyebilirsiniz.

Facebook durduruldu hatası ile karşılaşıyorsanız uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol edin. Eğer uygulama güncel değil ise bu tür hatalar ile karşılaşabilmeniz mümkündür.

Facebook uygulamasını en son sürümüne güncelleyerek durduruldu hatası mesajından kurtulabilirsiniz.

Yukarıdaki çözüm yöntemini uyguladığınız halde hala aynı hatayı alıyorsanız çözümü için yapmanız gereken uygulamayı cihazınızdan tamamen kaldırmak olacaktır.

Facebook uygulamasını akıllı telefonunuzdan tamamen kaldırdıktan sonra Google Play üzerinden tekrardan yükleyin. Bu işlemi uyguladığınızda artık facebook durduruldu hatası almayacaksınız.

Facebook uygulamasında haber kaynağı sorunu yaşıyorsanız yapmanız gerekenleri Facebook Haber Kaynağı Sorunu Çözümü başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın