ETS 2 Unsupported Game Version Detected Hatası – Nasıl Çözülür?

Hepimizin severek oynadığı tır simulasyonu oyununda ets 2 unsupported game version detected hatası yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

ETS 2 Unsupported Game Version Detected Hatası – Nasıl Çözülür?

Simulasyon oyunları arasında en çok oynanan ve hâla popülerliğini koruyan Euro Truck Simulator 2 oyununda bazı kullanıcılar ets 2 unsupported game version detected hatası ile karşılaşabiliyorlar.

Bu hata ile karşılaşırsanız çözümü için neler yapabilirsiniz hangi yöntemleri uygulamanız gerekir merak ediyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

  • Öncelikle Steam programını açın.
  • Üst sekmelerden Kütüphane bölümüne gelin.
  • Sol bölümde yer alan arama kısmına “Euro Truck Simulator 2” yazın.
  • Sağ tıklayıp Özellikler penceresini açın.

ets2 beta sürüm seçme

ETS 2 Özellikler bölümünde sol menüden “Betalar” sekmesine tıklayın. Katılmak istediğiniz betayı seçin diye bir seçenek göreceksiniz. Bu ayar hiçbiri olarak kalması gerekmektedir.

Eğer sizin bilgisayarınızda bu beta kısmı hiçbiri değil ve daha farklı bir ayarda ise Hiçbiri olarak seçip oyuna giriş yapmayı deneyin. Muhtemelen artık ets 2 unsupported game version detected hatası ile karşılaşmayacaksınız.

Bu hata ile karşılaşmanızın sebebi beta sürümleri ve güncellemelerinden kaynaklı bazı problemlerden kaynaklanmaktadır. Hiçbiri olarak ayarladığınızda bu sorununuz ortadan kalkmış olacaktır.

Beta kısmından hiçbiri seçeneğini seçtiğinizde Euro Truck Simulator 2 oyununu en güncel versiyonuna ayarlamış olacaksınız. Böylelikle güncel bir şekilde oyunu oynayabilirsiniz.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa Betalar kısmından eski bir beta sürümünü seçin ve ardından güncelleme işlemini gerçekleştirin. Güncelleme işlemini tamamladıktan sonra Betalar kısmını tekrardan “Hiçbiri” olarak ayarlayın.

Eski bir beta sürümü seçip güncelleyip ardından tekrardan Hiçbirini seçtikten sonra tekrardan güncelleme işlemi yapacaktır. Böylece en son sürüme erişmiş olacaksınız.

Sorun düzelmiyorsa oyun dosyalarını doğrulama işlemini gerçekleştirin. Bunu yapabilmek için aşağıda yer alan yolu sırasıyla takip edin.

  • Steam programını açın.
  • Kütüphane sekmesine gelin.
  • Arama yerine “Euro Truck Simulator 2” yazın.
  • Sağ tıklayıp Özellikler diyin.

ets 2 dosya doğrulama

Özellikler kısmında yer alan Yerel Dosyalar sekmesine gelin. Ardından burada yer alan “Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” butonuna tıklayın.

Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde oyun içerisinde var ise eksik veya hatalı dosyaları otomatik olarak tespit edip onaracaktır.

Oyun dosyalarını doğrulama işlemi bilgisayarınızın hızına ve dosya boyutuna bağlı olarak uzun sürebilmektedir. İşlem bittikten sonra oyuna giriş yapmayı deneyin ve ets 2 unsupported game version detected hatası yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

ETS2 iş çıkmama sorunu yaşıyorsanız bu sorunu ortadan kaldırabilmek için ETS2 İş Çıkmama Sorunu – Kesin Çözümü başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın