Epic Games Mevcut Değil Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda epic games mevcut değil hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Epic Games Mevcut Değil Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda Epic Games programı yüklü ise ve program içerisinde epic games mevcut değil hatası görüyorsanız bunun ne anlama geldiğini ve çözümü için neler yapabileceğinizi bu yazıda bulacaksınız.

Epic Games programı içerisinde “Mevcut Değil” yazısı ile karşılaşıyorsanız öncelikle bunun hata olmadığını bilmenizi isteriz. İnternette kullanıcılar bunun hata olduğunu düşünerek araştırma yapmaktadır ancak bu durum tamamen farklıdır.

mevcut değil

Oyunların sağ bölümünde yer alan yeşil butonda “Mevcut Değil” yazıyorsa bu oyunu zaten satın almış olduğunuz gösteren bir ibaredir. Bu ibare oyunu satın aldığınız için tekrardan satın alamazsınız anlamına gelmektedir.

Normal şartlarda satın almış olduğunuz oyunun sağ bölümünde “Zaten Var” ibaresi yazması gerekir. Ancak bazı zamanlar Epic Games programında yaşanan bug sorunları nedeniyle “Mevcut Değil” ibaresi ile karşılaşabilirsiniz.

Mevcut değil ibaresi yer alıyorsa Epic Games’i bilgisayarınızdan tamamen kapatın ve tekrardan açın. Programı kapatırken arka planda çalışmadığından emin olun. Bunun için klavyenizden CTRL + ALT + DELETE yaparak Görev Yöneticisini açın ve Epic Games’in arka planda açık olup olmadığını kontrol edin gerekirse sağ tıklayıp Görevi Sonlandır diyin.

Çözümü

Epic Games içerisinde Mevcut değil yazısı ile karşılaşıyorsanız bu durumu dikkate almanıza gerek yoktur. Kütüphane bölümüne gittiğinizde satın almış olduğunuz oyun gözükecektir.

  • Epic Games’i açın.
  • Ardından Kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın.
  • Daha sonra Kütüphane sekmesine gelin.

epic games zaten var

Kütüphane sekmesinde daha önce satın almış olduğunuz oyunları görüntüleyebilir ve oyunları buradan açabilirsiniz. Böylece mevcut değil hatası ortadan kalkmış olacaktır.

Bu yazımızda epic games mevcut değil hatası konusunu detaylı bir şekilde sizlere aktarmış olduk. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Epic Games’i açmak istediğinizde giriş hatası alıyorsanız çözümü için Epic Games Giriş Hatası (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın