Easy Anti Cheat Kurulu Değil Hatası (Çözümü)

Epic Games üzerinden herhangi bir oyunu açmak istediğinizde easy anti cheat kurulu değil hatası alıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Easy Anti Cheat Kurulu Değil Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda Epic Games üzerinden indirilen oyunları açmaya çalışırken kullanıcıların karşılaşmış olduğu easy anti cheat kurulu değil hatası konusuna değineceğiz. Bu hata ile karşılaşıyor ve çözüm yollarını arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Epic Games kütüphanesinde bulunan oyunlarınızdan birini açmaya çalıştığınızda başlatma hatası alıyorsanız ve “Easy Anti Cheat kurulu değil” ibaresi yer alıyorsa ilk yöntem olarak şu adımları izleyin;

  • Hata ile karşılaştığınız oyunun kurulu olduğu dizini açın.
  • EasyAntiCheat klasörünü bulun ve içerisine girin.

Easy Anti Cheat hatası

EasyAntiCheat klasörü içerisinde yer alan EasyAntiCheat_Setup.exe dosyasını bulun ve ardından çift tıklayarak açın. Ardından “Install Easy Anti Cheat” butonuna tıklayın. İşlem tamamlandıktan sonra tüm pencereleri kapatın ve Epic Games’i başlatarak kütüphane kısmından oyunu başlatmayı deneyin.

Fortnite Easy Anti Cheat Hatası Çözümü

Fortnite oyununu başlatırken Easy Anti Cheat kurulu değil yazısı ile karşılaşıyorsanız çözümü için şu adımları izleyin;

  • Fortnite oyununun kurulu olduğu dizine gidin.
  • EasyAntiCheat klasörünü bulun.

fortnite easy anti cheat hatası

Klasör içerisinde yer alan Easy_Anti_Cheat_Setup.exe dosyasına sağ tıklayın ve kısayol oluştur diyin. Daha sonra oluşturmuş olduğunuz kısayol simgesine sağ tıklayın ve özellikler bölümüne girin.

Özellikler bölümüne geldikten sonra yukarıdaki görselde olduğu gibi Hedef yazan kısımdaki kutucuğun en sonuna aşağıdaki kodu ekleyin.

  • install prod-fn

Bu kodu ekledikten sonra uygula ve tamam diyerek pencereyi kapatın. Daha sonra oluşturmuş olduğunuz kısayol simgesine çift tıklayarak çalıştırın. Tüm işlemler bu kadar basit artık easy anti cheat kurulu değil hatası ile karşılaşmayacaksınız.

Bu yazımızda sizlere Epic Games kullanıcılarının yaşamış olduğu Easy Anti Cheat hatasından nasıl kurtulunur kısaca ondan bahsettik. Birinci veya ikinci çözüm yolu işe yaradıysa yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Epic Games programı içerisinde mevcut değil hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Epic Games Mevcut Değil Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın