E Devlet Servis Hatası Nasıl Çözülür?

Bilgisayarınızda veya mobilde e devlet servis hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

E Devlet Servis Hatası Nasıl Çözülür?

Bu yazımızda E devlet kullanıcılarının sıkça karşılaştığı e devlet servis hatası neden kaynaklanır ve nasıl çözülür ondan bahsedeceğiz. Sizlerde e devlete giriş yaparken veya işlem esnasında servis hatası alıyorsanız doğru yerdesiniz.

E devlet üzerinde herhangi bir işlem yaparken servis hatası ile karşılaşmanızın başlıca nedenleri şu şekilde olabilir;

  • İnternet bağlantınız yavaşlamış veya kopmuş olabilir.
  • Tarayıcınız ile alakalı sorunlar olabilir.
  • E devlette yaşanan yoğunluktan dolayı sistemde gecikmeler meydana gelebilir.

e-devlet e giremiyorum hata veriyor

Öncelikle internet bağlantınızı kontrol etmenizde fayda vardır. E devlette işlem yaparken internetiniz anlık olarak kopmuş veya yavaşlamış olabilir. Böyle bir durumda gerçekleştirmeye çalıştığınız işlem yarıda kalır ve hata alırsınız.

İnternete modeminiz üzerinden bağlanıyorsanız modeminizi kapatıp açmayı deneyin. Modeminizi kapatın ve 30 saniye kadar bekledikten sonra tekrardan açın. Modem üzerinde yer alan ışıklar yandıktan sonra telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan ağınıza bağlanın.

Daha sonra e devlete giriş yaparak servis hatası almış olduğunuz işlemi tekrardan gerçekleştirmeyi deneyin. Muhtemelen sorun düzelmiş olacaktır.

Eğer sorun devam ediyorsa kullanmış olduğunuz tarayıcınızla alakalı bir sorun olabilir. Tarayıcınızın önbelleğini ve çerezlerini temizlemeyi deneyebilirsiniz. Bunu nasıl yapabileceğinizi bilmiyorsanız şu adımları izleyin;

  • Chrome tarayıcısını açın.
  • Sağ üst köşeden üç noktaya basın.
  • Ayarlar bölümüne girin.
  • Gizlilik ve Güvenlik sekmesine gelin.
  • Tarama verilerini temizle kısmına tıklayın.

chrome önbellek temizleme

Tarama verilerini temizle penceresinde zaman aralığını yukarıdaki görselde olduğu gibi tüm zamanlar olarak değiştirin. Ardından tüm kutucukları işaretleyerek verileri temizle butonuna tıklayın.

Tarayıcınızın geçmişini ve çerezlerini temizledikten sonra kapatıp tekrardan açın. Daha sonra e devlete giriş yaparak işlem yapmayı deneyin ve e devlet servis hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

E-devlet e giremiyorum hata veriyor veya servis hatası alıyorum diyorsanız sistemde yaşanan yoğunluktan dolayı olabilir. Böyle bir durumda farklı bir zaman diliminde tekrar işlem yapmayı deneyin.

Bu yazımızda sizlere E devlet içerisinde kullanıcıların yaşamış olduğu servis hatası nasıl çözülür ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Web tapu yetkilendirme başarısız hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Web Tapu Yetkilendirme Başarısız Hatası (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın