DPC Watchdog Violation Hatası – Kesin Çözümü

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda karşılaşılan mavi ekran sorunu yani dpc watchdog violation hatası çözümü için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

DPC Watchdog Violation Hatası – Kesin Çözümü

Windows bilgisayara sahipseniz ve dpc watchdog violation hatası ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

 • Windows arama çubuğuna Aygıt Yöneticisi yazın.
 • Depolama denetleyicileri sekmesi gelin.
 • Standart NVM Express Denetleyicisi sağ tıklayıp Sürücüyü güncelleştir diyin.
 • Ardından Bilgisayarımdaki sürücülere göz at seçeneğine tıklayın.
 • Açılan pencerenin aşağısında yer alan “Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver” seçeneğine tıklayın.

windows watchdog hatası

Listeden seçmeme izin ver seçeneğine tıkladıktan sonra herhangi bir işaretleme yapmadan ileri diyerek güncelleştirmeyi tamamlayın.

Ardından yapılan değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızın yeniden başlatılması istenicek. Tamam diyerek bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bilgisayarınız yeniden başladıktan sonra artık dpc watchdog violation hatası ortadan kalkmış olacaktır.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa ikinci yöntemi deneyebilirsiniz. Windows arama çubuğuna “cmd” yazarak komut istemi penceresini sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır şeklinde açın.

Komut istemi penceresini başarılı bir şekilde açtıysanız aşağıdaki kodu yazın.

 • chkdsk c:/ /f /x

Yukarıdaki kodu yazdıktan sonra sizden Evet ya da Hayır demeniz istenecektir. Sorulan soruya Y yazıp enter tuşuna basarak işlemi tamamlayın. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bu yöntemde işe yaramadıysa son olarak Windows ayarlar bölümüne giriş yapın. Ardından Güncelleştirme ve Güvenlik sekmesine tıklayın. Sol menüde yer alan Kurtarma bölümüne girin.

Kurtarma penceresinin en üst kısmında yer alan Başlayın butonuna tıklayın. Ardından açılan pencerede Dosyalarımı sakla seçeneğine tıklayın.

Daha sonra yerel olarak yükleme seçeneğini seçerek kurtarma işlemini gerçekleştirin. Tüm bunları yaptıktan sonra bilgisayarınız yeniden başlayacaktr.

Muhtemelen artık Windows bilgisayarınızda mavi ekran sorunu yani dpc watchdog violation hatası ile karşılaşmayacaksınız.

Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için mutlaka Windows’un orjinal sürümünü kullanın. Microsoft Windows adresinden Windows’un orjinal sürümünü satın alabilirsiniz.

Bilgisayarınızda msvcr100.dll hatası yaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri Msvcr100 Dll Hatası Çözümü – Nasıl Yapılır? [Adım Adım] başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

“DPC Watchdog Violation Hatası – Kesin Çözümü” üzerine 2 yorum

 1. Tamam reis herşey güzel de, bilgisayar açılmıyor Windows düzgün yüklenmemiş gibi bir yerde bişeyler yapabiliyorum sadece.

  Yanıtla
  • Merhaba Mustafa, Windows’u güvenli modda açmayı deneyin. Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Yeniden başlarken klavyenizden F8 tuşuna gerekli ekran gelene kadar sürekli olarak basın.

   Yanıtla
Yorum yapın