Msvcr100 Dll Hatası Çözümü [Adım Adım]

Bir programı açarken veya yüklediğimiz oyunu açmaya çalışırken karşımıza çıkan msvcr100 dll hatası çözümü için yapmanız gerekenler yazımız içerisinde yer almaktadır.

Msvcr100 Dll Hatası Çözümü [Adım Adım]

Bilgisayarda herhangi bir programı açarken bazı zamanlar dll hataları ile karşılaşıyoruz. En yaygın karşılaşılan hatalardan biriside msvcr100.dll hatası olmaktadır.

Lafı hiç uzatmadan bu hatanın çözümü için yapmanız gerekenlerden bahsedelim. Öncelikle bilgisayarınızın kaç bit olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Bunun için şu adımları izleyin;

  • Windows arama çubuğuna “dxdiag” yazın.
  • Açılan pencerede üst kısımdan Sistem sekmesine gelin.

bilgisayarın kaç bit olduğunu öğrenme

DirectX Tanı Aracı penceresinde İşletim Sistemi yazan kısmın karşısında sizin bilgisayarınızın kaç bit olduğu yazmaktadır. Bilgisayarımızın kaç bit olduğunu öğrendiğimize göre artık dll hatasının çözümüne geçebiliriz.

Aşağıda yer alan adresten msvcr100.dll dosyasını bilgisayarımıza indirmeniz gerekecektir. Bilgisayarınız 64 bit veya 32 bit ise ona göre dosyayı indirmeyi unutmayın.

Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz msvcr100.dll rar dosyasını masaüstüne çıkarın. Masaüstüne çıkarmış olduğunuz dll dosyasını eğer sisteminiz 32 bit ise “C:\Windows\System32” klasörüne atın. Dosyanın  C:\Windows\System32 dizinine atıldığından emin olun.

Bilgisayarınızın sistemi 64 bit ise msvcr100 dll dosyasını “C:\Windows\System32” ve “C:\Windows\SysWOW64” yoluna atmanız gerekmektedir. Bu iki klasörede aynı dll dosyasını kopyaladığınızdan emin olun.

Yukarıda yer alan adımları uyguladığınızda msvcr100 dll hatası ortadan kalkmış olacaktır. Ayrıca örnek vermek gerekirse hatayı CS GO oyununda alıyorsanız oyunun kurulu olduğu klasöre de indirmiş olduğunuz msvcr100 dll dosyasını atın.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa bilgisayarınıza aşağıdaki linkten Microsoft Visual C++ programını indirin. Sisteminizin türüne göre (32 veya 64 bit) dosyayı indirmeye dikkat edin.

Visual C++ adlı programı bilgisayarınıza indirdikten sonra indirmiş olduğunuz dosyaya çift tıklayarak bilgisayarınıza yükleyin. Kurulum oldukça basittir. Daha sonra aşağıda yer alan adresten bilgisayarınıza DirectX programını indirin.

Bilgisayarınıza DirectX programınıda indirdikten sonra indirmiş olduğunuz dosyaya çift tıklayarak yükleme işlemini gerçekleştirin. Tüm bunları gerçekleştirdikten sonra yapılan değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bilgisayarınız yeniden açıldıktan sonra muhtemelen artık dll hatası yaşamayacaksınız. Hata almaya devam ediyorsanız Windows güncellemelerinizi tamamlayın.

Windows arama çubuğuna Windows Update yazarak güncelleme ekranını açın ve varsa gerekli güncellemeleri yapın. Windows işletim sisteminizi güncel tutmak msvcr100 dll hatası gibi problemleri ortadan kaldırır.

Bilgisayarınızda isdone.dll hatası yaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri ISDone.dll Hatası Nasıl Çözülür? – Basit Yöntem! başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın