Discord You Have Been Blocked Hatası (Çözümü)

Tarayıcınızda discord you have been blocked hatası ile karşılaşıyorsanız bunun nedenini ve çözüm yolunu yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Discord You Have Been Blocked Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda Discord kullanıcılarının karşılaşmış oldukları discord you have been blocked hatası neden kaynaklanır ve çözümü için neler yapılabilir onlardan bahsedeceğiz.

Tarayıcınızda Discord sitesine erişmeye çalıştığınızda “Sorry, you have been blocked” yazısı ile karşılaşıyorsanız endişelenmeyin. Bunun olası nedenleri şu şekildedir;

  • Discord sunucularından kaynaklı geçici çökme vb. sorunlar.
  • Discord hesabınızın sunucu tarafından engellenmiş olması.
  • İnternet bağlantınız ile alakalı sorunlar

Olası nedenler arasından ilki ile başlayalım. Discord sunucuları bazı zamanlar genel olarak çökebilir veya bakım çalışmasına girebilir. Bu gibi durumlarda Discord sitesine erişim sağlamayı denediğinizde “Sorry, you have been blocked” yazısı ile karşılaşırsınız.

Discord sunucularında çökme gibi durumlar meydana geldiyse bulunmuş olduğunuz sayfayı yenilemeyi deneyebilir veya farklı bir zaman diliminde siteye tekrardan erişmeye çalışabilirsiniz.

İkinci olası nedenine gelecek olursak çok düşük ihtimalde olsa Discord hesabınız sunucu tarafından engellenmiş yani ban yemiş olabilir. Çok düşük ihtimalde olsa bu gibi durumda aynı hata yazısı ile karşılaşırsınız.

Üçüncü olası nedenine değinecek olursak sizin internet bağlantınız ile alaka sorun meydana gelmiş olabilir. Discord sitesine erişim sağlamak üzereyken anlık olarak bağlantınız kopmuş olabilir.

İnternet bağlantınızı düzeltmek için modeminizi kapatıp açmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca ip sıfırlama işlemi yapmayı deneyebilirsiniz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız öncelikle Windows arama çubuğuna “cmd” yazıp Komut istemi penceresini açın.

  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew

discord blocked hatası

Komut istemi penceresine yukarıda görmüş olduğunuz her iki kodu sırasıyla girip enter diyerek işlemi tamamlayın. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde bilgisayarınıza yeni bir ip adresi atanacak ve bağlantı yeniden kurulacaktır.

Böylece discord you have been blocked hatası neden kaynaklanır ve nasıl çözülür detaylı bir şekilde bahsetmiş olduk. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmına bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Discord açılmıyor gri ekran sorunu yaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri Discord Açılmıyor Gri Ekran Sorunu (Çözümü) başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın