Discord Açılmıyor Gri Ekran Sorunu (Çözümü)

Bilgisayarınızda discord açılmıyor gri ekran sorunu yaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Discord Açılmıyor Gri Ekran Sorunu (Çözümü)

Bu yazımızda kullanıcıların sıkça karşılaştığı discord açılmıyor gri ekran sorunu çözümü için neler yapılabilir onlardan bahsedeceğiz. Bu sorun ile karşılaşıyor ve çözüm yolunu arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Discord gri ekran sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için ilk yöntem olarak şu adımları takip edin;

  • Ctrl + Alt + Delete tuşlarına basarak Görev Yöneticisini açın.
  • İşlemler sekmesinde Discord’u bulun.
  • Sağ tıklayıp Görevi Sonlandır diyin.

Bu işlemi yaptığınızda Discord programı bilgisayarınızda tamamen kapanmış olacak ve arkaplanda dahi çalışmıyor olacaktır.  Daha sonra Discord programını açmayı deneyin ve herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun devam ediyorsa ikinci yöntem olarak şu yolu izleyin;

  • Ctrl + R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açın.
  • Çalıştır penceresine tırnak içerisinde yer alan ” %appdata% ” ifadesini yazın.
  • Ardından Tamam butonuna tıklayın.

discord gri ekran

Çalıştır penceresine gerekli ifadeyi yazıp tamam dedikten sonra karşınıza bir pencere açılacaktır. Bu pencere içerisinde Discord klasörünü bulmanız gerekecektir.

Yukarıdaki görselde olduğu gibi Discord klasörünü bulduktan sonra sağ tıklayıp bu klasörü silin. Silme işlemini tamamladıktan sonra çöp kutusundan da silmeyi unutmayın.

Bu klasörü sildiğinizde oyun içerisindeki hatalı dosyalarıda silmiş olacaksınız. Böylece Discord programını açtığınızda yeniden yükleme yapacak ve temiz bir kurulum yapmış olacaksınız.

Böylece discord açılmıyor gri ekran sorunu nasıl çözülür ondan bahsetmiş olduk. Konu hakkındaki olumlu veya olumsuz görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmekten çekinmeyin.

Discord kamera açılmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için Discord Kamera Açılmıyor (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın