Discord Update Failed Hatası – Kesin Çözümü (2023)

Discord uygulamasını açarken discord update failed hatası ile karşılaşıyorsanız yazımız içerisinde yer alan çok basit yöntemle bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Discord Update Failed Hatası – Kesin Çözümü (2023)

Bilgisayarınızda Discord.exe dosyasına çift tıkladığınızda discord update failed hatası yaşıyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

  • Windows + R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açın.
  • “%localappdata%” yazın ve tamam diyin.
  • Local klasörü içerisinde Discord dosyasını bulun ve içerisine girin.

discord update hatası

Discord klasörü içerisinde yer alan Update.exe adlı dosyayı sağ tıklayıp silin. Daha sonra “app-1.0.9004” adlı klasörün içerisinde yer alan Discord.exe dosyasını masaüstüne atın.

Ardından Discord’u açın artık discord update failed hatası yaşamayacaksınız. App-1.0.9004 adlı klasörün ismi sizlerde daha farklı olabilir. Bunu dikkate almanıza gerek yoktur.

Eğer sorun düzelmediyse Discord programını bilgisayarınızdan tamamen kaldırın. Bunu yapabilmek için derin temizlik yapmanızı sağlayabilen programları kullanabilirsiniz.

Örneğin IObit Uninstaller adlı programı kullanabilirsiniz. Bu programı bilgisayarınıza buradan indirebilirsiniz. Programı indirdikten sonra bilgisayarınıza kurun ve açın.

IObit programı içerisinde sol menüden Tüm programlar diyin ve Discord programını bulup çöp kutusu işaretine tıklayarak silme işlemini gerçekleştirin.

Program içerisinde silme işlemini yaparken “Artakalan dosyaları otomatikman kaldır” seçeneğini işaretlemeyi unutmayın.

Discord programını bilgisayarınızdan tamamen kaldırdığınızdan emin olduktan sonra tekrardan kurun. Ardından discord update failed hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Discord programında a javascript error occurred in the main process hatası alıyorsanız çözümü için A Javascript Error Occurred In The Main Process Hatası – Kesin Çözümü başlıklı yazımızı okuyun.

“Discord Update Failed Hatası – Kesin Çözümü (2023)” üzerine bir yorum

Yorum yapın