A Javascript Error Occurred In The Main Process Hatası – Kesin Çözümü

Özellikle Discord yüklü bilgisayarlarda karşılaşılan a javascript error occurred in the main process hatası nasıl çözülür diyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

A Javascript Error Occurred In The Main Process Hatası – Kesin Çözümü

Bilgisayarınızda a javascript error occurred in the main process hatası ile karşılaşıyorsanız bu sorunu ortadan kaldırmak için oldukça basit bir yöntem mevcuttur.

  • Klavyenizden CTRL + ALT + DELETE tuşlarına basarak Görev Yöneticisini açın.
  • Discord.exe ve Update.exe açık haldeyse sağ tıklayıp işlemi sonlandır diyerek kapatın.

Arkaplanda Discord’un tamamen kapandığından emin olun. Eğer sorun hâla devam ediyorsa Windows + R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açın.

  • Çalıştır penceresini açın.
  • “%appdata%” yazın ve tamam diyin.

discord javascript error hatası

Karşınıza Roaming adlı klasör gelecektir. Bu klasörün içerisinde yer alan Discord isimli dosyayı bulun ve silin. Daha sonra tekrar Çalıştır penceresini açın. Bu sefer “%localappdata%” yazın.

“%localappdata%” yazdığınızda sizi Local adlı klasöre yönlendirecektir. Bu klasör içerisinde Discord isimli dosyaları bulun ve silin.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra yapılan değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Discord’a ait herhangi bir klasör veya dosyanın kalmadığından emin olun. Derin temizlik yapmak için CCleaner vb. programları tercih edebilirsiniz. Bu programlar sayesinde silmiş olduğunuz programların geriye kalan gereksiz dosya ve klasörlerini bilgisayarınızdan tamamen kaldırabilirsiniz.

En güncel Discord uygulamasını Discord adresini ziyaret ederek kolay bir şekilde bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Bilgisayarınıza tekrardan yükledikten sonra a javascript error occurred in the main process hatası ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Discord api outage hatası yaşıyorsanız Discord Api Outage Hatası Nedir? – Kesin Çözümü başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın