Discord Starting de Kalıyor (Çözümü)

Bilgisayarınızda yüklü olan Discord programını açtığınızda discord starting de kalıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Discord Starting de Kalıyor (Çözümü)

Bilgisayarınızda Discord programı yüklü ise ve discord starting de kalıyor ve bir türlü açılmıyorsa çözümü için doğru yerdesiniz. Yazımız içerisindeki adımları takip ederek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Discord starting yazısında kalıyor ise bu bir veya birden fazla nedenden kaynaklanabilir. Çözümü için şu adımları izleyebilirsiniz;

  • İnternet bağlantınızı kontrol edin.
  • Discord programını silip tekrardan yükleyin.
  • Discord Portable sürümünü indirin.

discord starting yazısında kalıyor

Yukarıdaki adımlardan ilki ile başlayabiliriz. Öncelikle internet bağlantınızı kontrol edin ve internete bağlı olduğunuzdan emin olun. Gerekirse modeminize reset atın.

Modeminizi kapatın ve 30 saniye kadar bekledikten sonra tekrardan açın. Daha sonra modem üzerinde olan tüm ışıklar yandıktan sonra Discord programını açmayı deneyin ve herhangi bir problem yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun devam ediyorsa Discord programını bilgisayarınızdan tamamen kaldırın. Ardından Discord indir adresinden tekrardan yükleyin. Yükledikten sonra bilgisayarınıza Discord’u kurun ve açmayı deneyin.

Tüm bunlara rağmen sorun düzelmiyorsa Discord programının Portable sürümünü bilgisayarınıza kurmayı deneyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

Discord’un Portable sürümünü bilgisayarınıza kurmadan önce mutlaka bilgisayarınızda yüklü olan normal sürümü tamamen kaldırdığınızdan emin olun!

Yukarıdaki yolu izleyerek Discord’un Portable yani taşınabilir sürümünü bilgisayarınıza kolaylıkla indirebilirsiniz. Portable sürümünü indirdikten sonra Discord’u açmayı deneyin ve discord starting de kalıyor sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Son olarak çözüm için AppData klasörü içerisinde yer alan Discord klasörünü bilgisayarınızdan silin. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Windows + R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açın.
  • Çalıştır penceresine %appdata% yazın.
  • Açılan pencere içerisinde Discord klasörünü silin.

Discord klasörünü sildikten sonra yapılan değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ardından Discord’u açmayı deneyin.

Herşeye rağmen sorun düzelmiyorsa Discord sunucularından kaynaklı bir problem yaşanıyor olabilir. Böyle bir durumda sunucularda yaşanan arızanın teknik ekip tarafından düzeltilmesini beklemekten başka yapabileceğiniz herhangi birşey yoktur.

Discord hat yok hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Discord Hat Yok Hatası Çözümü (Resimli Anlatım) başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın