Discord Hat Yok Hatası Çözümü (Resimli Anlatım)

Discord kullanıcılarının sıkça yaşadığı discord hat yok hatası nasıl çözülür çözüm yolları nelerdir merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Discord Hat Yok Hatası Çözümü (Resimli Anlatım)

Bu yazımızda sizlere kullanıcıların sıklıkla yaşadığı discord rtc bağlanıyor hatası veya discord hat yok hatası nasıl çözülür ondan bahsedeceğiz.

 • Windows bilgisayarınızda “Ayarlar” bölümüne girin.
 • Ağ ve İnternet” kısmına tıklayın.
 • Açılan pencerede en aşağıda yer alan “Ağ sıfırlama” seçeneğine tıklayın.

discord rtc bağlanıyor hatası

Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde ağ ayarlarınız sıfırlanacaktır. Yapılan değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın.

Bilgisayarınız yeniden açıldıktan sonra sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin. Eğer sorun hâla devam ediyorsa ikinci yönteme geçin.

 • Ayarlar > Ağ ve İnternet bölümüne gelin.
 • Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir kısmına tıklayın.
 • Bağlı olduğunuz ağa sağ tıklayıp Özellikler diyin.

Bilgisayarınız kablosuz olarak bağlı ise Wi-Fi üzerine kablo ile bağlıysanız ethernet üzerine sağ tıklayıp özellikler diyin. Daha sonra “Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)” seçeneğine çift tıklayın.

Eğer açılan pencerede manuel olarak girmiş olduğunuz ip adresi veya dns adresi varsa onları kapatın. Yani ip adresi ve dns kısmını “otomatik olarak al” olarak değiştirin.

Bu işlemi uyguladıktan sonra tamam diyerek tüm pencereleri kapatın ve ardından Discord uygulamasını açın ve discord hat yok hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa üçüncü yöntem olarak modeminizi kapatın ve 20-30 saniye kadar bekledikten sonra tekrardan açın. Modeminizin üzerinde yer alan ışıkların geldiğinden emin olduktan sonra Discord uygulamasını açın ve discord rtc bağlanıyor hatası yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Bilgisayarınızda yer alan antivirüs programı Discord’u kullanmanıza engel olabilir. Böyle bir durumda antivirüs programını geçici olarak devre dışı bırakarak sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin.

 • Windows arama kısmına “Windows Güvenliği” yazın.
 • Sol menüden Virüs ve tehdit koruması sekmesine gelin.
 • Virüs ve tehdit koruması ayarları sekmesi altında yer alan “Ayarları yönet” seçeneğine tıklayın.

discord rtc bağlanıyor hatası

Açılan pencerede “Gerçek zamanlı koruma” özelliğini pasif hâle getirin yani kapatın. Kapattıktan sonra discord uygulamasına gelin ve herhangi bir sorun ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Tüm bunlara rağmen sorun devam ediyorsa Discord uygulamasını tamamen kapatın. Arkaplanda çalışır hâlde olup olmadığını anlamak için aşağıdaki yolu izleyin.

 • Windows arama kısmına “Görev Yöneticisi” yazın.
 • Görev yöneticisi penceresinde “İşlemler” sekmesi altında Discord ile alakalı işlemleri bulun.
 • Sağ tıklayıp “Görevi sonlandır” seçeneğine tıklayın.

Discord uygulamasını tamamen kapattığınızdan emin olduktan sonra masaüstünde yer alan Discord kısayoluna sağ tıklayıp “Yönetici olarak çalıştır” diyin. Yönetici olarak çalıştırmak yaşadığınız sorunu çözmede etkili bir yol olabilir.

Discord hat yok hatası genel bir sorundan kaynaklı olabilir. Bunu öğrenmek için Downdetector adresini ziyaret edebilir anlık yaşanılan sorunları görebilirsiniz.

Discord sosyal medya hesaplarını takip ederekte güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Örneğin Discord üzerinden genel bir bakım çalışması varsa sosyal medya hesaplarından kullanıcılara mutlaka bilgilendirme yapılıyordur.

Discord update failed hatası yaşıyorsanız çözümü için Discord Update Failed Hatası – Kesin Çözümü (2022) başlıklı yazımızı okuyun.

Yorum yapın