Discord Mobil Veri ile Açılmıyor (Çözümü)

Akıllı telefonunuzda discord mobil veri ile açılmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Discord Mobil Veri ile Açılmıyor (Çözümü)

Mobil cihazınızda Discord uygulaması yüklü ise ve hücresel veri özelliği ile uygulamayı açmak istediğinizde discord mobil veri ile açılmıyor diyorsanız bu durumun olası nedenlerini ve çözüm yollarını bu yazımızda bulacaksınız.

Discord uygulamasının hücresel veri bağlantısı ile açılmamasının olası nedenleri şu şekildedir;

  • Kullanmış olduğunuz operatörün sinyal gücü düşük olabilir.
  • İnternet paketiniz bitmiş veya kullanım süresi dolmuş olabilir.
  • Discord algoritmasından kaynaklı güvenlik sorunları yaşıyor olabilirsiniz.

Öncelikle kullanmış olduğunuz operatörün yani Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom hattınızın bulunduğunuz ortamdaki sinyal gücünü kontrol edin. Sinyal gücünün düşük olduğu durumlarda internet gerektiren uygulamaları kullanmak istediğinizde sorunlar meydana gelebilir.

Yeterli seviyede sinyal gücü bulunuyor ve Discord uygulaması telefonunuzda açılmıyorsa internet paketinizi kontrol edin. Paketinizin kullanım süresi dolmuş olabilir veya paketinizin limitini doldurduğunuzdan kaynaklı internete bağlanamıyor olabilirsiniz.

discord hücresel veri ile açılmıyor

Discord hücresel veri ile açılmıyor ise algoritma tarafından güvenlik mekanizması devreye girmiş olabilir. Bu ne demek diye soracak olursanız WiFi ağınızdan hücresel veriye geçtiğinizde Discord algoritması farklı bir kullanıcının hesabınıza erişmeye çalıştığını algılayabilir ve hesabınızın korunması amacıyla bağlantınız engellenmiş olabilir.

WiFi ağınızda telefonunuza tanımlanan ip adresi ile hücresel veriye geçtiğinizde telefonunuza otomatik olarak tanımlanan ip adresi farklıdır. Bu nedenle ip değişikliğinden dolayı Discord algoritması hesabınızı güvene almak adına geçici bir süre kısıtlama getirmiş olabilir.

Son olarak bağlı olduğunuz operatörünüzün güvenli internet özelliğini kapatarak discord mobil veri ile açılmıyor hatasını çözebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Güvenli İnternet Nasıl Kapatılır? – 2023 başlıklı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bahsetmiş olduğumuz yazımızda Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hatları için ayrı ayrı güvenli internet kapatma işlemi yer almaktadır. Bu adımları takip ederek sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Yorum yapın