Discord Kamera Açılmıyor (Çözümü)

Bilgisayarınızda discord kamera açılmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Discord Kamera Açılmıyor (Çözümü)

Bu yazımızda sizlere discord kamera açılmıyor sorununa değineceğiz. Bu sorun ile karşılaşıyorsanız ve çözümü için yapmanız gerekenleri bilmiyorsanız doğru yerdesiniz.

Discord’da kameranın açılmaması bir veya birden fazla nedenden kaynaklı olabilir. Bu nedenlerden bazıları şunlardır;

  • Kamera erişimine izin verilmemiş olması
  • Kamera sürücüsünün güncel olmaması
  • Discord programının güncel olmaması

Discord programı içerisinde kamerayı bir türlü açamıyorsanız ve sorunla karşılaşıyorsanız erişim izni verdiğinizden emin olun. Bunun için şu adımları takip edin;

  • Windows Ayarlar bölümüne girin.
  • Gizlilik sekmesine gelin.
  • Sol kısımda yer alan menüden Kamera kısmına basın.

Discord kamera yükleniyorda kalıyor

Kamera bölümüne geldiğinizde yukarıdaki görselde olduğu gibi bir pencere sizi karşılayacaktır. Bu pencerede yapmanız gereken kamera erişimine izin vermek ve bir alt kısımda bulunan seçeneği açık konuma getirmek olacaktır.

Eğer sizlerde bu cihaz için kamera erişimi kapalı yazıyorsa Değiştir butonuna basarak kameranızı erişime açık duruma getirebilirsiniz. Yine aynı şekilde uygulamaların kameranıza erişmesine izin verin kısmı sizlerde kapalı konumda ise Açık konuma getirerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Kamera erişimine izin verdikten sonra Discord programını açın ardından kameranızı açmayı deneyin ve Discord kamera yükleniyorda kalıyor gibi sorunlar yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa bilgisayarınızda bulunan kameranın sürücüsünü güncelleştirmeyi deneyin. Kamera sürücüsünün eski bir sürümünü kullanıyorsanız bu tarz hatalar yaşayabilirsiniz.

Son olarak Discord programının en son sürümünü kullandığınızdan emin olun. Discord programının eski sürümünü kullanıyorsanız bu gibi sorunlar ile karşılaşabilmeniz olasıdır.

Bu yazımızda sizlere discord kamera açılmıyor sorunu nasıl çözülür ondan bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Discord Starting yazısında kalıyor ise çözümü için Discord Starting de Kalıyor (Çözümü) başlıklı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın