Discord Bitiş Noktası Bekleniyor Hatası (Çözümü)

Cihazınızda discord bitiş noktası bekleniyor hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Discord Bitiş Noktası Bekleniyor Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda nadirde olsa Discord kullanıcılarının yaşamış olduğu discord bitiş noktası bekleniyor hatası neden kaynaklanır ve çözümü için neler yapılabilir bunlardan bahsedeceğiz.

Discord’da bitiş noktası bekleniyor yazısı ile karşılaşmanızın olasılığı çok düşüktür. Ancak sunucularda yaşananan anlık problemler nedeniyle bu yazı ile karşılaşabilirsiniz.

Bitiş Noktası Bekleniyor Hatası Nedenleri

  • Discord sunucularından kaynaklı geçici sorunlar
  • İnternet bağlantınızda kopma veya yavaşlama

Discord uygulamasında konuşma esnasında sunucularda sorunlar yaşanabilir. Bu durumda bitiş noktası bekleniyor yazısı ile karşılaşmanıza sebebiyet verebilir. Böyle bir durum yaşıyorsanız teknik ekip tarafından sunucularda yaşanan arızanın giderilmesini beklemelisiniz.

Discord sunucularında sorun olabileceği gibi sizin kendi internet bağlantınızda da problem olabilir. Discord’u kullanırken anlık olarak internet bağlantınız kopmuş olabilir veya bağlantı hızınız düşük olabilir.

Bitiş Noktası Bekleniyor Hatası Çözümü

  • Modeminize reset atın.
  • DNS ayarlarınızı temizleyin.

Öncelikle modeminizi güç tuşundan kapatın. Kapattıktan 1 dakika kadar bekledikten sonra tekrardan açın. Modem üzerinde yer alan gerekli ışıkların tamamı yandıktan sonra sıradaki adıma geçin.

Sıradaki adım DNS ayarlarınızı temizlemek olacaktır. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız şu adımları izleyin;

  • Discord uygulamasını kapatın.
  • Windows arama çubuğuna “PowerShell” yazın.
  • Sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştırın.

discord dns temizleme

PowerShell penceresine yukarıdaki görselde olduğu gibi ipconfig /flushdns yazın ve enter tuşuna basın. İşlem başarıyla tamamlandığında “Successfully flushed the DNS Resolver Cache.” yazı ile karşılaşacaksınız.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra Discord uygulamasını açın ve discord bitiş noktası bekleniyor hatası ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin. Muhtemelen sorun ortadan kalkmış olacaktır.

Böylece Discord uygulamasında nadir karşılaşılan bitiş noktası bekleniyor hatası neden kaynaklanır ve çözüm yolları nelerdir sizlerle paylaşmış olduk. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Discord uygulamasının mobil veri ile açamıyorsanız Discord Mobil Veri ile Açılmıyor (Çözümü) başlıklı yazımızı okuyarak çözüme kavuşabilirsiniz.

Yorum yapın