CS2 Konsol Açılmıyor Sorunu (Çözümü)

Bilgisayarınızda cs2 konsol açılmıyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için oyun içerisinde Ayarlar bölümüne giderek geliştirici konsolunu etkinleştirin.

CS2 Konsol Açılmıyor Sorunu (Çözümü)

Bu yazımızı CS2 oyuncularının yaşamış olduğu cs2 konsol açılmıyor sorunu için hazırladık. Oyun içerisinde konsol penceresini açamıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

CS 2 oyununda konsol kısmını bir türlü açamıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

  • CS 2 oyununu açın.
  • Sol üst kısımdan Ayarlar bölümüne girin.
  • Oyun sekmesine gelin.

cs 2 konsol açılmama sorunu

Ayarlar bölümünde Oyun sekmesinde yer alan Geliştirici Konsolunu Etkinleştir kısmını yukarıdaki görselde olduğu gibi “EVET” olarak değiştirmeniz gerekmektedir.

Bu kısmı Evet olarak değiştirmenize rağmen klavyenizden konsol penceresini açamıyorsanız Ayarlar kısmında ufak bir işlem daha yapmanız gerekir. Bu işlem sırasıyla şöyledir;

  • Ayarlar bölümüne gelin.
  • Klavye / Fare sekmesine girin.

cs 2 konsol nasıl açılır

Klavye / Fare bölümünde Konsolu Aç / Kapa kısmını bulmanız gerekmektedir. Biraz aşağılarda yer almaktadır. Bulduktan sonra yukardaki görselde olduğu gibi üzerine tıklayın ve tuş ataması gerçekleştirin.

Konsolu açıp kapamak için atanan tuş varsayılan olarak sizde ” – ” şeklinde olabilir. Bu kısma klavyenizin sol üst kısmında ESC tuşunun altında bulunan küçük E tuşunu atayın.

cs 2 konsol tuşu

Klavyenizde bahsetmiş olduğumuz tuşu bulamadıysanız sizler için yukarıya görsel paylaştık. Bu görselden hareket ederek klavyenizde gerekli tuşu kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bu adımları eksiksiz bir şekilde uyguladığınızda artık klavyenizden atamasını yaptığınız tuşa bastığınızda oyun içerisinde yer alan konsolu başarılı bir şekilde açabileceksiniz.

Böylece cs2 konsol açılmıyor sorununu detaylı bir şekilde anlatarak çözmüş bulunmaktayız. Konu hakkındaki görüşlerinizi aklınıza takılan kısımları yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

CS 2 atölye haritaları nasıl açılır bu konu hakkında bir bilginiz yoksa CS2 Atölye Haritaları Nasıl Açılır? (Resimli Anlatım) başlıklı yazımız size rehberlik edecektir.

Yorum yapın