CS2 Atölye Haritaları Nasıl Açılır? (Resimli Anlatım)

Bilgisayarda cs2 atölye haritaları nasıl açılır bilmiyorsanız yazımızın devamını okuyarak bu işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

CS2 Atölye Haritaları Nasıl Açılır? (Resimli Anlatım)

Bilgisayarınızda Counter Strike 2 oyunu yüklü ise ve oyun içerisinde cs2 atölye haritaları nasıl açılır bu konuyu araştırıyorsanız doğru yerdesiniz.

CS 2 oyununda internetten indirmiş olduğumuz özel bir haritayı oyuna nasıl ekleriz diye soracak olursanız şu adımları takip edebilirsiniz:

  • Oynamak istediğiniz haritayi internetten indirin.
  • Daha sonra “Steam\steamapps\common\Counter-Strike 2\game\cs2\maps” yolunu izleyin.
  • Belirtilen dizine indirmiş olduğunuz haritayı kopyalayın.

cs 2 atölye haritasi yükleme

Bu adımları takip ederek CS 2 oyununa özel bir harita ekleme adımlarının ilk kısmını tamamlamış oluyoruz. İkinci kısma geçecek olursak oyun içerisinden ufak bir ayar yapmamız gerekecektir.

İnternetten indirmiş olduğunuz özel haritayı belirtilen dizine kopyaladıktan sonra CS 2 oyununu açın. Daha sonra klavyenizden “~” tuşuna basarak oyun içerisinde yer alan konsolu açın.

  • CS 2 konsolu açın.
  • Konsol satırına “map %harita_adı%” komutunu girin.

cs2 konsol harita ekleme

Burada kafa karışıklığı yaşadıysanız örnek vererek gitmek gerekirse konsol satırına map yazıp boşluk bıraktıktan sonra indirmiş olduğumuz haritanın ismini girmemiz gerekmektedir.

Örneğin map ggp_aimbots şeklinde komutu girip enter dedikten sonra oyun içerisinde harita otomatik olarak yüklenmiş olacaktır. Böylece cs2 özel harita ekleme işlemini tamamlamış olacaksınız.

Böylece cs2 atölye haritaları nasıl açılır sorusunu detaylı bir şekilde cevaplamış olduk. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

CS GO ağına bağlanılıyor hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri CS GO Ağına Bağlanılıyor Hatası (2023) başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın