CS GO İstemcinin Güncellenmesi Gerekiyor Hatası (Çözümü)

Counter Strike oyununda cs go istemcinin güncellenmesi gerekiyor hatası alıyorsanız oldukça basit bir yöntem ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

CS GO İstemcinin Güncellenmesi Gerekiyor Hatası (Çözümü)

Counter Strike oyununda yaşanılan cs go istemcinin güncellenmesi gerekiyor hatası çözümü için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

  • Steam programına giriş yapın.
  • Kütüphanenizde yer alan CS GO oyununa sağ tıklayıp Özellikler diyin.
  • Açılan pencerenin üst kısmında yer alan “Betalar” sekmesine gelin.
  • Girmek istediğiniz betayı seçin yazan kısmı “Hiçbiri” olarak değiştirin.

Bu işlemleri uyguladıktan sonra oyuna tekrardan giriş yapın. Muhtemelen artık istemcinin güncellenmesi gerekiyor hatası yaşamayacaksınız.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa oyun bütünlüğünü doğrulama işlemini gerçekleştirin. Bunun için Steam kütüphanenize tekrardan giriş yapın.

  • Kütüphanenizde yer alan CS GO oyununa sağ tıklayıp Özellikler kısmına girin.
  • Açılan pencerede Yerel Dosyalar sekmesine giriş yapın.
  • Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula seçeneğine tıklayın.

Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde 1 – 2 dakika kadar beklemeniz gerekecektir. Daha sonra oyuna tekrardan giriş yapmayı deneyin ve cs go istemcinin güncellenmesi gerekiyor hatası ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

CS:GO Açılımı Nedir?

Counter Strike oyuncularının kısa adıyla söyledikleri cs go oyununun açılımını daha önce hiç merak ettiniz mi? Eğer merak ettiyseniz sizler için cs go ne demek ondan bahsedelim. CS:GO oyunun açılımı Counter Strike Global Offensive şeklindedir.

Peki Türkçe dilinde Counter Strike Global Offensive isminin karşılığı nedir diye soracak olursanız küresel saldırı anlamına gelmektedir. Online olarak arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz bir savaş oyunudur.

CS GO Nasıl İndirilir?

CS GO oyununu oynayabilmeniz için öncelikle Steam hesabına ihtiyacınız vardır. Steam’da ücretsiz bir şekilde hesap açtıktan sonra mağaza arama yerine “Counter Strike Global Offensive” yazarak bilgisayarınıza ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Eğer steam hesabınız varsa Steam – Counter Strike Global Offensive adresinden cs go oyununu kolaylıkla bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

CS GO oyununda ağa bağlanıyor hatası yaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri CS GO Ağına Bağlanılıyor Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür? başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın