CS GO Ağına Bağlanılıyor Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür?

Abone Ol  

Yıllardır oynanan eski ama popülerliğini hala yitirmemiş CSGO oyununu oynarken karşımıza çıkan cs go ağına bağlanılıyor hatası çözümü için yapmanız gerekenleri yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

CS GO Ağına Bağlanılıyor Hatası Nedir? – Nasıl Çözülür?

CSGO oyununda yaşanılan ağa bağlanılıyor hatası için öncelikle;

 • Bilgisayarınızda yüklü olan Steam programını başlatın.
 • Daha sonra kütüphaneye giriş yapın.
 • Kütüphane içerisinde yüklü olan CSGO oyununu bulun.
 • Oyunun üzerine sağ tıklayın ve Dosya Bütünlüğünü Doğrula kısmına tıklayın.
 • Doğrulama işlemi bittikten sonra oyunu açarak tekrardan kontrol edin.

Yukarıdaki adımları uyguladığınız halde cs go ağına bağlanılıyor hatası yaşıyorsanız ikinci yöntemi deneyebilirsiniz.

CS GO bağlantı hatası çözümü için hata penceresi içerisinde yer alan çevrimdışı modda oyna seçeneğine tıklayın. Bu şekilde oyunu çevrimdışı modda başlatın.

Daha sonra steam uygulamasında kullanıcı değiştir kısmına tıklayın. Kullanıcı değiştirerek oyuna giriş yapmayı deneyin. Bu yolu denediğiniz halde cs go bağlanmıyor sorunu yaşıyorsanız diğer çözüm yöntemine geçin.

Cs go ağına bağlanılıyor hatası çözümü için steam hesabınızı güncelleyin. Bunun için yapmanız gereken Steam resmi sayfasına girmek olacaktır.

Steam resmi sitesinde sağ üst kısımda bulunan giriş yap butonuna tıklayın. Daha sonra giriş bilgilerinizi girerek hesabınıza erişin.

Giriş yaptıktan sonra profil fotoğrafınızı ve biyografinizi değiştirin. Değişiklikleri kaydettikten sonra taraycınızı tamamen kapatın.

Steam uygulamasına giriş yapın ve cs go ağına bağlanılıyor hatası alıp almadığınızı kontrol edin. Bu işlemleri yaptıktan sonra muhtemelen artık sorun yaşamayacaksınız.

CS GO Nedir?

Oyun severlerin ismini kısaltarak söyledikleri CSGO oyununun açılımı nedir merak ediyor musunuz? Genellikle kısaltarak adlandırılan CSGO’nun tam açılımı Counter Strike Global Offensive olarak geçmektedir.

2012 yılının Ağustos ayında piyasaya sürülmüştür. Arkadaşlarınızla veya tanımadığınız herhangi bir kullanıcı ile global olarak yani dünya çapında oynayabileceğiniz bir oyundur.

En çok bilinen sürümleri ise CS 1.6 ve CSGO olmuştur. CSGO’dan önce en çok oynanan cs 1.6 sürümüdür. En son çıkardıkları CSGO (Counter Strike Global Offensive) sürümü şuan popülerliğini korumaktadır.

Peki bilgisayarım CSGO oyununu kaldırır mı? diye soruyorsanız ve csgo sistem gereksinimleri nedir? diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

CSGO (Counter Strike Global Offensive) Sistem Gereksinimleri
 • İşletim Sistemi : Windows 7/Vista/XP
 • İşlemci : Intel Core 2 Duo E6600 or AMD Phenom X3 8750 processor veya daha üstü
 • Bellek : 2 GB ve üstü RAM
 • Ekran Kartı : Ekran kartı 256 MB veya daha üstü olmalı ve DirectX 9 uyumlu olması gerekir.
 • DirectX : DirectX9 ve üstü
 • Depolama : 15 GB ve üstü boş depolama alanı

Bilgisayarım CSGO oyununu açarmı diye kafanızda soru işaretleri varsa yukarıdaki sistem gereksinimlerini kendi bilgisayarınızın sistemi ile karşılaştırmanız yeterli olacaktır.

Yazımız içerisinde yer alan sistem gereksinimleri minimum yani en düşük gereksinimlerdir. Daha yüksek bir sisteme sahipseniz çok daha iyi performans alarak oyunu oynayabilirsiniz.

Eğer bilgisayarınız CSGO oyununu kaldırıyorsa hemen Steam üzerinden oyunu bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

CSGO Nasıl Yüklenir?

CSGO nasıl yüklenir bilmiyorsanız öncelikle oyunun ücretsiz olduğu bilmenizi isteriz. Valve şirketine ait olduğu için daha önceden ücretli olarak Steam platformunda satılmaktaydı.

Ancak son gelişmelerle birlikte artık CSGO oyununu ücretsiz bir şekilde Steam üzerinden indirebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken Steam hesabı açmak ve CSGO oyununu ücretsiz olarak kütüphanenize eklemek olacaktır. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra keyifle oynayabilirsiniz.

Grand Theft Auto 5 oyununda yaşanılan social club hatası çözümü için yapmanız gerekenleri Gta 5 Social Club Hatası Nedir? – Kesin Çözüm (2022) başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın