Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil (Çözümü)

Android telefonunuzda Google Play’de cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil (Çözümü)

Android telefona sahipseniz ve uygulama mağazası üzerinden indirme işlemi yapmak istediğinizde cihazınız bu sürümle uyumlu değil sorunu yaşıyorsanız çözümü için şu adımları izleyin.

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
  • Uygulamalar sekmesine gelin.
  • Google Play Store‘u bulun.
  • Depolama bölümüne girin.
  • Önbellek temizleme işlemini gerçekleştirin.

google play önbellek temizleme

Google Play uygulamasının önbelleğini temizledikten sonra yapmanız gereken bir başka temizleme işlemi mevcuttur. Bu da verileri temizleme işlemidir.

Önbellek temizleme işlemini tamamladıktan sonra verileri temizleme işlemini gerçekleştirin. Ardından telefonunuzu yeniden başlatın.

Telefonunuz yeniden açıldıktan sonra Google Play mağazasına giriş yapın ve herhangi bir sorun ile karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol edin.

Herhangi bir uygulama veya oyunu indirmek istediğinizde uygulama mağazası üzerinde cihazınız bu sürümle uyumlu değil yazısı ile karşılaşıyorsanız Android sürümünüz düşük olabilir.

Android sürümünüz uygulama veya oyunu desteklemiyor olabilir. Böyle bir durumda internet üzerinden apk dosyası olarak indirerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Örneğin PUBG New state cihazınız bu sürümle Uyumlu değil yazısı ile karşılaşıyorsanız Google üzerinde bu oyunun apk dosyasını aratarak telefonunuza indirebilir ve kolaylıkla yükleyebilirsiniz.

İnternet ortamında birçok APK dosyası mevcuttur. Android telefonunuza APK dosyalarını mutlaka güvenilir sitelerden indirmeye özen gösterin.

Cihazla uyumlu olmayan uygulama indirme Android telefon için bu yöntemi kullanabilir Android sürümünüz ile uyuşmayan uygulama veya oyunları açabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Google Play üzerinde karşılaşılan uyumlu değil sorunu nasıl çözülür ondan bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Google Play silinen uygulamalar nasıl bulunur bilmiyorsanız Google Play Silinen Uygulamalar Nasıl Bulunur? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın