Chat GPT Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)

Yapay zeka tabanlı sohbet robotu Chat GPT nasıl kullanılır bilmiyorsanız yazımızda yer alan adımları takip ederek kolayca kullanabilirsiniz.

Chat GPT Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)

Yapay zeka araştırma şirketi OpenAI tarafından geliştirilen Chat GPT nasıl kullanılır ve ne işe yarar detaylı bir şekilde bu yazımızda hep birlikte öğreneceğiz.

Öncelikle Chat GPT nedir ondan bahsedelim. Chat GBT OpenAI şirketi tarafından geliştirilmiş bir sohbet robotudur. Bu robot sorduğunuz herşeyi cevaplayıp sizlere bilgi vermektedir.

Chat GPT sohbet robotu sorulan sorulara cevap vermesi ve hemen hemen herşeyi bilmesi açısından Google arama motoruna rakip olarak gösterilmektedir.

Chat GPT hakkında bir fikir sahibi olduğumuza göre artık nasıl kullanabiliriz ondan bahsedebiliriz. Mobil üzerinden kullanmak istiyorsanız şu adımları izleyin;

  • Telefonunuzda tarayıcınızı açın.
  • Adres çubuğuna “https://chat.openai.com” yazın.
  • Kayıt olmak için “Sign up” butonuna dokunun.

chat gbt kayıt olma

Sign up butonuna dokunduktan sonra kayıt penceresi karşınıza çıkacaktır. Burada google veya microsoft hesabınızla kayıt olabilirsiniz. Bunlar dışında e posta adresiniz ile de kayıt olabilmeniz mümkündür.

Gmail hesabınız varsa hızlı bir şekilde Chat GPT sohbet robotuna kayıt olabilir kullanmaya başlayabilirsiniz. Kayıt olma aşamasında sizlerden adınız ve soyadınız istenecektir.

chat gbt üye olma

Adınızı ve soyadınız eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra kayıt işlemlerine devam edin. Bir sonraki aşamada sizleri telefon numarası doğrulama ekranı karşılayacaktır.

chat gbt telefon doğrulama

Doğrulama ekranında telefon numaranızı doğru girmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde sohbet robotuna kayıt olamazsınız. Çünkü numaranızı girdiğinizde telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir. Bu kodu gerekli alana girerek kayıt olma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonunuza gelen 6 haneli doğrulama kodunu gerekli alana girdikten sonra devam butonuna tıklayarak Chat gpt kayıt işleminizi tamamlamış olacaksınız. Artık sohbet robotunu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Chat GPT sohbet robotu ingilizce diline sahiptir. Henüz test aşamasında olan bu robot ilerleyen zamanlarda yeni güncellemeler alacağı için Türkçe veya birçok dil seçeneği geleceğini düşünüyoruz.

Chat GPT nasıl kullanılır diye soracak olursanız örneğin sohbet robotu arama bölümüne herhangi bir matematik işlemi girdiğinizde sizlere sonucunu verebilmektedir.

chat gpt matematik işlemi

Yukarıdaki görselde de yer aldığı gibi örnek olarak arama bölümüne 5 + 5 yazdık ve sonucu 5 ve 5’in toplamı 10’dur şeklinde sohbet robotu bizlere yanıtladı. Bunun gibi birçok özelliğe sahip olan bu sohbet robotunu sizlerde kolayca kullanabilirsiniz.

ChatGPT Android uygulaması var mı bu sorunun cevabını merak ediyorsanız ChatGPT Android Uygulaması var mı? (Bilgi) başlıklı yazımızı ziyaret ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum yapın