Instagram Bu Şarkıya Şu Anda Ulaşılamıyor Hatası (Çözümü)

Instagram’da bu şarkıya şu anda ulaşılamıyor hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Instagram Bu Şarkıya Şu Anda Ulaşılamıyor Hatası (Çözümü)

Bu yazımızda Instagram kullanıcılarının hikayelerinde şarkı eklerken karşılaştıkları bu şarkıya şu anda ulaşılamıyor hatası konusuna değineceğiz. Bu hata ile karşılaşıyor ve çözümünü arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Instagram’da hikayenize şarkı eklemek istediğinizde şarkıya ulaşılamıyor uyarısı ile karşılaşıyorsanız belli başlı sebepleri şu şekilde olabilir;

  • İnternet bağlantınız anlık olarak kopmuş olabilir.
  • Seçmiş olduğunuz şarkı yayından kalkmış olabilir.
  • Uygulama önbelleği dolu olabilir.
  • Seçtiğiniz şarkı mevcut ülkede kullanılamıyor olabilir.

Instagram bu şarkının sözleri bulunamıyor

Instagram bu şarkı ulaşılamıyor sorunu genellikle internet bağlantısının anlık olarak kopmasından kaynaklıdır. Eğer WiFi üzerinden bağlantı sağlıyorsanız modeminizi kapatıp açmayı deneyin.

İnternete hücresel veri yani internet paketiniz üzerinden bağlanıyorsanız operatörünüzün şebeke gücünün yeterli olduğundan emin olun. Şebeke gücünün düşük olduğu durumlarda internet gerektiren uygulamalar sağlıklı çalışmayabilir.

Instagram hikayenize eklemek istediğiniz şarkı bulunduğunuz ülkede kullanılamıyor olabilir. Bazı şarkılar ülke bazlı olarak kısıtlanabilmektedir. Kısıtlı bir şarkıyı seçtiğinizde bölgenizde kullanılamıyor gibi uyarı ifadeleri ile karşılaşırsınız.

Hikayenizin arka planına eklemeye çalıştığınız şarkı yayından kaldırılmış olabilir. Böyle bir durumda ses oynatılamıyor gibi hata mesajları ile karşılaşmanız olasıdır.

Instagram’da hikayenize şarkı eklemek istediğinizde hata alıyorsanız uygulamanın önbelleği dolmuş olabilir. Uygulama önbelleğini temizlemek için şu adımları izleyin;

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
  • Uygulamalar sekmesine gelin.
  • Instagram uygulamasını bulun.
  • Depolama kısmına dokunun.
  • Önbelleği temizle butonuna basın.

instagram önbellek temizleme

Bu adımları takip ederek Instagram uygulamasının önbelleğini kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Önbellek temizleme işleminden sonra Instagram’ı açın ve hikayenizde bu şarkıya şu anda ulaşılamıyor hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Instagram Bu Şarkının Sözleri Bulunamıyor

Instagram hikayeler kısmında yer alan şarkıların bazılarında şarkı sözleri bulunmamaktadır. Bu nedenle seçmiş olduğunuz bazı şarkılarda bu şarkının sözleri bulunamıyor hatası ile karşılaşabilirsiniz.

Bu yazımızda Instagram kullanıcılarının hikayelerine şarkı eklerken yaşamış oldukları şarkıya ulaşılamıyor hatasının çözüm yollarından bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Instagram uygulamasını açtığınızda anasayfada hoşgeldin hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için Instagram Hoşgeldin Hatası (2023) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın