Assetto Corsa Yarış İptal Edildi Hatası (Çözümü)

Assetto corsa yarış iptal edildi hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Assetto Corsa Yarış İptal Edildi Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda Assetto Corsa oyunu yüklü ise ve oyun içerisinde yarışa girmeye çalıştığınızda Assetto corsa yarış iptal edildi hatası yaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Öncelikle ilk çözüm yöntemi olarak bilgisayarınızda yer alan Belgeler klasörü içerisinde Assetto Corsa klasörüne sağ tıklayıp silmeyi deneyin. Bu klasörü silmek yüklü olan oyuna herhangi bir zarar vermemektedir.

Oyunu tekrardan açmayı denediğinizde Belgeler klasöründe silmiş olduğunuz klasörün yerine yeni bir klasör otomatik olarak oluşacaktır. Bu yöntemi denedikten sonra herhangi bir problem yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun devam ediyorsa Steam üzerinden oyunun dosya bütünlüğünü doğrulamayı deneyin. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız şu adımları takip edin;

  • Steam’i açın.
  • Kütüphane sekmesine gelin.
  • Sol kısımdan Assetto Corsa oyununu bulun.
  • Sağ tıklayıp Özellikler diyin.

assetto corsa yarışa girmiyor

Açılan özellikler penceresinde sol kısımdan Yerel Dosyalar sekmesine gelin ve burada “Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” butonuna tıklayın. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde oyun içerisinde eksik veya hatalı dosya varsa otomatik olarak onarılacaktır.

Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğruladıktan sonra oyunu açmayı deneyin ve assetto corsa yarışa girmiyor gibi sorunlar yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Son olarak oyun içerisinden ekran çözünürlüğü ayarınızı kontrol edin. Çözünürlük ayarınızı monitörünüzün büyüklüğüne bağlı olarak ayarlayın. Ayrıca ekran kartı sürücünüzü mutlaka güncel tutun.

Yaşamış olduğunuz sorun sizden kaynaklı olmayabilir. Assetto Corsa oyununun sunucularından kaynaklı teknik bir problem yaşanıyor olabilir. Böyle bir durumda sorunun giderilmesini beklemeniz gerekir.

Bu yazımızda sizlere assetto corsa yarış iptal edildi hatası çözüm yollarından bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Assetto Corsa kamera değiştirme tuşu hangisi bilmiyorsanız Assetto Corsa Kamera Değiştirme Tuşu Hangisi? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın