App Store Para İadesi Alma (Resimli Anlatım)

iPhone kullanıcısı iseniz ve app store para iadesi nasıl yapılır bilmiyorsanız yazımızın devamını okuyarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

App Store Para İadesi Alma (Resimli Anlatım)

iPhone cihazınızda App Store üzerinden satın olmuş olduğunuz bir hizmeti geri iade etmek istiyorsanız app store para iadesi işlemleri için yazımızı okumaya devam edin.

  • iPhone cihazınızda Safari tarayıcısını açın.
  • Adres çubuğuna gelin.
  • Adres kısmına “reportaproblem.apple.com” yazın.

reportaproblem apple com web sitesine giriş yapın

Açılan sayfada sizden Apple kimliğiniz istenecektir. Burada Apple kimliğiniz ve şifrenizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girererek siteye giriş yapın.

Giriş yaparken iki faktörlü doğrulama özelliği sizde açıksa sizden doğrulama kodu isteyecektir. Bu kodu girerek başarıyla giriş yapabilirsiniz.

Siteye giriş yaptığınızda bir sorun oluştu yazısı ile karşılaşıyorsanız ufak bir işlem yapmanız gerekmektedir. Bu işlem aşağıdaki gibidir.

  • Tarayıcınızın alt kısmında yer alan aA yazısına dokunun.
  • Ardından Web Sitesi Ayarları sekmesine gelin.

reportaproblem bir sorun oluştu

Açılan pencerede Masaüstü Web Sitesi yazan kısmı yukarıda yer alan görseldeki gibi aktif hale getirin. Bu özelliği aktif hale getirdiğinizde sorun ortadan kalkmış olacaktır.

Şimdi işlemlerimize kaldığımız yerden devam edebiliriz. Nasıl yardımcı olabiliriz? şeklinde bir bölüm göreceksiniz. Buradan ücret iadesi talep etme seçeneğini seçin.

app store ücret iade etme

Daha fazla bilgi verin kısmını Bunu satın almak istememiştim veya daha farklı bir neden seçebilirsiniz. Ardından ileri butonuna dokunun.

Hangi oyunu veya uygulamayı iade etmek istiyorsanız onu seçin ve Gönder butonuna dokunarak app store para iadesi işlemlerini tamamlayın.

Apple para iadesi ne zaman gelir merak ediyorsanız 48 saat içerisinde hizmeti satın almış olduğunuz banka veya kredi kartınıza geri iade edilecektir.

App Store doğrulama gerekiyor hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için App Store Doğrulama Gerekiyor Hatası (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın