App Store Doğrulama Gerekiyor Hatası (Çözümü)

iPhone cihazınızda app store doğrulama gerekiyor hatası yaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

App Store Doğrulama Gerekiyor Hatası (Çözümü)

iPhone veya iPad üzerinde App Store içerisinde uygulama indirmeye veya satın almaya çalıştığınızda app store doğrulama gerekiyor hatası ile karşılaşıyorsanız yapmanız gerekenler aşağıda yer almaktadır.

  • Fatura bilgilerinizi güncelleyin.
  • Ödenmemiş faturanız varsa bunu kontrol edin.

app store ödeme tamamlanamadı hatası

App Store ödeme tamamlanamadı hatası yaşamanızın sebebi fatura bilgilerinizin güncel olmamasından kaynaklı olabilir.

Peki fatura bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim diyorsanız Apple Kimliği ödeme yöntemleri adresinden kolaylıkla güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer sorun düzelmiyorsa ödeme yönteminizi değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yolu izleyin.

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yapın.
  • İsminize dokunun.
  • Ödeme ve Teslimat sekmesine gelin.
  • Yeni ödeme yöntemi ekleyin.

iphone ödeme yöntemi başarısız

Ödeme ve teslimat sekmesine giriş yaparken sizden apple kimliğinizle giriş yapmanız istenebilir. Apple kimliğinizi girerek ödeme yöntemleri bölümüne kolayca ulaşabilirsiniz.

Ödeme yönteminiz reddedildi bu ödeme yöntemini güncelleyin yazısı ile karşılaşıyorsanız farklı bir kredi kartı veya banka kartı ekleyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

App Store üzerinde ödemesi yapılmamış bekleyen bir fatura olup olmadığını kontrol edin. Böyle bir durumda iPhone ödeme yöntemi başarısız gibi sorunlar meydana gelebilir.

Satın alma geçmişinizi kontrol etmek için Apple | Fatura adresinde yer alan gerekli talimatları izleyerek ödemesi gerçekleşmemiş veya ödenmiş faturalarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Fatura bilgilerini görmek için devam’a dokunun ve giriş yapın hatası alıyorsanız App Store üzerinde bekleyen ödemelerinizi iptal etmeyi deneyebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere app store doğrulama gerekiyor hatası çözüm yollarından bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

App Store uygulama inmiyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için App Store Uygulama İnmiyor Sorunu – Kesin Çözümü başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın