Apex Legends Açılmama Sorunu (Çözümü)

Bilgisayarınızda Apex legends oyunu yüklü ise ve Apex Legends açılmama sorunu yaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Apex Legends Açılmama Sorunu (Çözümü)

Steam üzerinden yüklediğiniz Apex Legends oyununu bilgisayarınızda açmaya çalışırken Apex Legends açılmama sorunu ile karşılaşıyorsanız yapmanız gerekenler sırasıyla aşağıdaki gibidir.

  • Steam’i açın.
  • Kütüphane sekmesine gelin.
  • Sol kısımda arama yerine “Apex Legends” yazın.
  • Sağ tıklayıp Özellikler diyin.

Apex Legends yükleme ekranında kalıyor

Özellikler penceresinde Yerel Dosyalar sekmesine gelin ve Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula butonuna tıklayın. Bu işlem bittikten sonra oyunu açmaya çalışın ve Apex Legends yükleme ekranında kalıyor gibi sorunlar yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa bilgisayarınıza indirmeniz gereken birkaç program bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla aşağıda yer aldığı gibidir.

Yukarıda yer alan programları bilgisayarınıza tek tek indirin ve ardından indirmiş olduğunuz dosyaları açarak bilgisayarınıza eksiksiz bir şekilde kurun.

Programların tamamını bilgisayarınıza kurduktan sonra yapılan değişikliklerin etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ardından oyuna girmeye çalışın ve Apex başlatma hatası yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Sorun düzelmiyorsa ekran kartınızın güncel olup olmadığını kontrol edin. NVIDIA ekran kartına sahipseniz GeForce Experience programı içerisinden güncelleme olup olmadığını kontrol edin.

Ekran kartınızı güncelledikten sonra Steam programına tekrar gelin ve Kütüphane > Apex Legends > Özellikler > Yerel Dosyalar kısmında Göz at butonuna tıklayarak oyunun kurulu olduğu dizine gidin.

Oyunun kurulu olduğu dizinde yer alan EasyAntiCheat klasörünün içerisine girin ve EasyAntiCheat_Setup.exe dosyasına çift tıklayarak yönetici olarak çalıştırın.

Apex Legends Yanıt Vermiyor Hatası

EasyAntiCheat Kurulumu penceresi açıldıktan sonra Apex Legends oyununu seçin ve ardından Onar butonuna tıklayın. Yükleme başarılı yazısı geldikten sonra Bitir butonuna tıklayarak pencereyi kapatabilirsiniz.

Tüm bunları yaptıktan sonra tekrardan oyuna giriş yapmaya çalışın ve Apex Legends açılmama sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol edin.

Yine sorun ile karşılaşıyorsanız son olarak oyunun kurulu olduğu dizinde yer alan r5apex dosyasına sağ tıklayıp Özellikler diyin.

apex başlatma hatası

Özellikler penceresinin üst kısmında yer alan Uyumluluk sekmesine gelin ve Uyumluluk Modu kısmını Windows 8 olarak değiştirin ardından uygula ve tamam diyerek işlemi tamamlayın.

Bu işlemide uyguladıktan sonra oyuna giriş yapmaya çalışın ve Apex Legends Yanıt Vermiyor Hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Minecraft oyun çöktü hatası yaşıyorsanız çözümü için Minecraft Oyun Çöktü Hatası (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın