AÖL Geçersiz Bir İşlem Yaptınız Hatası (Çözümü)

Bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda aöl geçersiz bir işlem yaptınız hatası alıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

AÖL Geçersiz Bir İşlem Yaptınız Hatası (Çözümü)

Mobilde veya bilgisayarda aöl geçersiz bir işlem yaptınız hatası ile karşılaşıyorsanız bunun nedenini ve çözümü için neler yapmanız gerektiğini bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

Geçersiz bir işlem yaptınız hatası ile karşılaşıyorsanız bu bir veya birden fazla nedenden kaynaklanabilir. Bu nedenlerden bazıları şunlardır;

  • İnternet bağlantısının kopması
  • Tarayıcının desteklememesi
  • Sistemde yaşanan yoğunluk

Geçersiz bir işlem yaptınız

Öncelikle internet bağlantınızı kontrol edin. Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsanız modeminize reset atmayı deneyin. Eğer mobil cihazınızda hücresel veri üzerinden internete bağlanıyorsanız sinyal gücünün yeterli olduğundan emin olun.

Kullanmış olduğunuz tarayıcınızı değiştirin. Tarayıcınız girmiş olduğunuz websitesini desteklemiyor olabilir. Böyle bir durumda örneğin Chrome kullanıyorsanız Firefox, Opera, Edge gibi tarayıcıları kullanmayı deneyebilirsiniz.

Farklı tarayıcı üzerinden aol.meb.gov.tr adresine giriş yapıp Açık öğretim sınavı geçersiz işlem yaptınız hatası alıp almadığınızı kontrol edin. Muhtemelen sorununuz düzelecektir.

AÖL giriş ekranında geçersiz işlem yaptınız yazısı ile karşılaşıyorsanız sistemde yaşanan yoğunluktan kaynaklı olabilir. Bu gibi durumlarda farklı bir zaman diliminde sisteme tekrardan giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Açık Lise öğrencileri olarak sistem yoğunluğundan dolayı bu sorun ile karşılaşıyorsanız sistem yetkilileri tarafından sorunun düzeltilmesini beklemekten başka yapabileceğiniz birşey yoktur.

Bu yazımızda sizlere aöl geçersiz bir işlem yaptınız hatası nedenlerini ve çözüm yollarını anlattık. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Mobil cihazınızda internet olmadan bağlı hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için İnternet Olmadan Bağlı Hatası (Çözümü) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın