Android Namık Tatlısı Ne Demek?

İnternet ortamında son günlerde en çok merak edilen sorulardan biri olan Android namık tatlısı ne demek bu yazımızda cevaplıyoruz.

Android Namık Tatlısı Ne Demek?

Son zamanlarda Google arama motorunda en çok aratılan sorgulardan birisi Android namık tatlısı ne demek şeklindedir. Bunun ne anlama geldiğini merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Google düzenlemiş olduğu bir konferansında Android işletim sisteminin yeni sürümünde kullanacakları ismi Android kullanıcılarına sormuştur. Google bu ismin N harfi ile başlamasını istemiştir.

Herkes tarafından bilinen popüler sözlük platformlarıda bu duruma el atıp trolleme amacıyla Namık Tatlısı isim önerisinde bulunmuştur. Sözlük platformlarında trolleme amacıyla başlayan bu akım büyüyerek gündem haline gelmiştir.

Yani kısacası bu isim tamamen troll(şaka) amacı ile Google tarafına büyük sözlük platformunda yer alan kullanıcılar tarafından önerilmiştir. Bu tür platformlar popüler olduğu için ve bilgi akışı hızla yayıldığı için Namık Tatlısı isim önerisi bir anda viral olmuştur.

Bu isim önerisi Google tarafından 2016 yılında yeni çıkacak olan Android sürümü için yapılmıştır. Yani N ile başlayacak olan yeni Android sürümü için şirket isim bulamayınca kullanıcılara öneride bulunmaları için kampanya başlatmıştır.

android namık

Bu kampanyaya 2016 yılında Android resmi web sitesi üzerinden ulaşılabiliyordu ve isim önerisinde bulunabiliyorduk. Büyük sözlük platformuda şaka amaçlı kullanıcılarına isim önerisi kısmına Android Namık Tatlısı yazmalarını istedi ve böylece gündeme oturdu.

Android dinamik ada özelliği nasıl yüklenir bilmiyorsanız Android Dinamik Ada Özelliği Nasıl Yüklenir? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın