Android Dinamik Ada Özelliği Nasıl Yüklenir?

iPhone 14 kullanıcıları ile birlikte son dönemlerde popüler olan Android dinamik ada özelliği nasıl yüklenir bilmiyorsanız doğru yerdesiniz.

Android Dinamik Ada Özelliği Nasıl Yüklenir?

iPhone 14 modelinin en çok ilgi çeken dynamic island özelliğini artık Android telefonlarımıza da yükleyebiliyoruz. Android dinamik ada nasıl yüklenir bilmiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

  • Google Play mağazasını açın.
  • Arama kısmına “dynamicSpot” yazın.
  • Uygulamayı telefonunuza yükleyin.

dynamic island indirme android

Eğer Google Play’de arama yaparak uygulamayı bulamadıysanız buradan kolaylıkla erişebilirsiniz. Uygulama geliştirici adı Jawomo şeklindedir.

Android’de Dynamic Island Nasıl Kullanılır?

Android telefonunuza indirmiş olduğunuz dynamicSpot adlı uygulamayı açın. Karşınıza uygulamayı kullanmak için gerekli talimatlara izin verin şeklinde bir pencere gelecektir.

android dynamic island nasıl kullanılır

Burada yer alan gerekli talimatları sırasıyla eksiksiz bir şekilde uygulayın. Görselde yer aldığı gibi 3 talimatında yanında mavi tik işareti olmak zorundadır.

Uygulamaları seç talimatında sağ üst köşeden Hepsi seçeneğine dokunarak telefonunuzda yüklü olan tüm uygulamaları işaretleyebilirsiniz.

Eğer belirli uygulamalardan android dinamik ada şeklinde bildirim almak istiyorsanız manuel olarak tek tek seçmeniz gerekmektedir.

Gereken tüm talimatları başarıyla tamamladıktan sonra en aşağıda bulunan mavi renkli BİTTİ butonuna dokunun. Böylece kurulum tamamlanmış olacaktır.

Kurulum tamamlandıktan sonra dynamicSpot uygulamasının arayüzü sizleri karşılayacaktır. Pencerenin sağ üst köşesinde bulunan Play butonuna dokunduğunuzda bildirim önizleme yapabilirsiniz.

Bildirim önizleme yaparak telefonunuza mesaj geldiğinde nasıl görüneceğini test edebilir fikir sahibi olabilirsiniz.

Dilerseniz bildirim tasarımını uygulamanın arayüzünde bulunan Açılır pencere ayarları sekmesinden kendinize göre değiştirebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere iPhone 14 modelinin satışa çıkmasıyla beraber popüler olan dynamic island özelliği Android telefona nasıl yüklenir ondan bahsettik.

Bu yeni Android dynamic island özelliği hakkında görüşlerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Android Dinamik Ada Yükleme (Videolu Anlatım)

Android telefonda pratik bir şekilde mac adresi öğrenme nasıl yapılır bilmiyorsanız Android MAC Adresi Öğrenme (Pratik Yol) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın