American Megatrends Hatası Nasıl Çözülür?

Bilgisayarınızı açmaya çalışırken american megatrends hatası alıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

American Megatrends Hatası Nasıl Çözülür?

Bilgisayar açılırken karşılaşılan american megatrends hatası neden kaynaklanır ve çözümü için neler yapabiliriz bu yazımızda ondan bahsedeceğiz.

Bilgisayarınızı açmaya çalıştığınızda karşılaştığınız bu sorunun çözümünden önce neden kaynaklanır onlardan bahsedelim.

  • Hard diskinizden kaynaklanabilir.
  • RAM hatasından kaynaklı olabilir.
  • BIOS pili sorunu olabilir.

Bilgisayar açılırken American Megatrends hatası

Yukarıda saymış olduğumuz üç maddeden ilki olan hard diskinizden kaynaklı bir sorun meydana gelmiş olabilir. Bilgisayarınız hard diskinizi görmüyor olabilir.

Bunun birden çok sebepleri vardır. Hard diskiniz bozulmuş olabilir veya diskinize bağlı olan sata kablosu yerinden çıkmış olabilir. Bilgisayarınızın kasasını açarak iyice kontrol etmenizi öneririz.

Bilgisayar açılırken American Megatrends yazısında kalıyorsa anakartın üzerinde takılı olan RAM’lerde sorun olabilir. RAM yuvasından çıkmış olabilir veya bozuk olabilir.

Bilgisayarınızın tamamen kapalı konuma getirin. Ardından elektriği tamamen kestiğinizden emin olun. Daha sonra kasanızın içini açarak anakart üzerinde bulunan RAM’i dikkatli bir şekilde çıkarın.

RAM’i dikkatli bir şekilde çıkardıktan sonra yuvaya kuru hava üfleyerek tozların temizlenmesini sağlayın. Temizleme işleminden sonra RAM’i yuvaya tekrardan takın.

Bilgisayar kasasının içine sıcak hava asla tutmayın. Aksi takdirde kasa içerisinde yer alan parçalar zarar görebilir!

Anakart üzerinde bulunan RAM yuvasına çıkarmış olduğunuz RAM’i taktıktan sonra bilgisayarınızı açın ve american megatrends hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Eğer sorun devam ediyorsa BIOS pili bitmiş olabilir. BIOS pili ne işe yarar diye soracak olursanız anakart üzerinde yapmış olduğunuz ayarları kaydeder ve hafızasında tutar.

BIOS pilinizin bittiğini düşünüyorsanız çevrenizde bulunan bilgisayarcılardan veya online alışveriş siteleri üzerinden BIOS pili satın alabilir bilgisayarınıza takabilirsiniz.

Yaşadığınız bu sorun yazımız içerisinde saydığımız üç madde dışında birçok nedenden dolayı kaynaklanabilir. Bunlara örnek verecek olursak bilgisayarınıza taktığınız herhangi bir aygıtın çalışmaması durumunda bu tarz sorunlar meydana gelebilir.

Daha açık bir şekilde ifade etmek gerekirse örneğin bilgisayarınıza takmış olduğunuz klavye veya mouse bozuk olabilir veya kablolarını takmış olduğunuz soket arızalı olabilir.

Antimalware Service Executable kapatma nasıl yapılır bilmiyorsanız Antimalware Service Executable Kapatma (Detaylı Anlatım) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın