Antimalware Service Executable Kapatma (Detaylı Anlatım)

Bilgisayarınızın arka planında çalışan antimalware service executable kapatma nasıl yapılır bilmiyorsanız yazımızın devamını okuyun.

Antimalware Service Executable Kapatma (Detaylı Anlatım)

Bilgisayarınızın arka planında çalışan ve belleği çok fazla tüketen antimalware service executable kapatma işlemi nasıl gerçekleştirilir bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  • Windows arama çubuğuna “Görev Zamanlayıcı” yazın.
  • Açılan pencerede sol kısımdan “Microsoft/Windows/Windows Defender” yolunu izleyin.

Windows 11 Antimalware Service Executable kapatma

Bu kısımda karşınıza 4 adet özellik gelecektir. Öncelikle ilk özelliğe çift tıklayarak açılan pencerede “En yüksek ayrıcalıklarla çalıştır” seçeneğinin işaretini kaldırmanız gerekecektir.

Bu kısım sizin bilgisayarınızda muhtemelen işaretli olacaktır. Görselde de olduğu gibi 4 özelliğede çift tıklayarak bu seçeneğin işaretini kaldırarak tamam diyin.

Tüm bu işlemleri yaptığınızda artık antimalware service executable bilgisayarınızın arkaplanında fazla kaynak kullanımına sebep olmayacak ve bilgisayarınızı yormayacaktır.

Antimalware Service Executable Kapatmak Zararlı Mı?

Windows 10 ve 11 sürümlerinde yer alan Antimalware Service Executable hizmetini kapatmak kesinlikle zararlıdır. Nedenine gelecek olursak bu özellik Windows Defender programına ait bir hizmettir.

Windows Defender programını kapatmanız durumunda bilgisayarınız zararlı yazılımlara karşı savunmasız kalacaktır. Bu durumda da bilgisayarınız risk altında demektir.

Antimalware Service Executable Nasıl Kaldırılır?

Windows bilgisayarınızda gömülü olarak gelen Windows Defender programını kaldırarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat yazımızın içerisinde bahsettiğimiz gibi bu durum bilgisayarınızın zararlı yazılımlara karşı savunmasız kalacağı anlamına gelmektedir.

Bu yazımızda sizlere antimalware service executable kapatma nasıl yapılır ondan bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Windows 11 Defender kapatma nasıl yapılır bilmiyorsanız Windows 11 Defender Kapatma (Kalıcı Yöntem) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın