Windows 0x00000b11 Yazıcı Hatası (Çözümü)

Windows bilgisayarınızda 0x00000b11 yazıcı hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Windows 0x00000b11 Yazıcı Hatası (Çözümü)

Windows bilgisayarında evinizde veya ofisinizde yazıcınıza bağlanmak istediğinizde 0x00000b11 yazıcı hatası alıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz. Aşağıdaki adımları uygulayarak bu hatadan kurtulabilirsiniz.

  • Windows + R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açın.
  • Çalıştır penceresine “regedit” yazın.

Windows yazıcıya bağlanamıyor 11b

Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinde “Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print” yolunu izleyin. Bu kısımda yeni bir anahtar eklemesi yapmamız gerekmektedir.

Print klasörü seçili iken sağ kısımda yer alan boşlukta farenizle sağ tıklayın ve Yeni > DWORD (32 bit) Değeri seçeneğini seçin. Daha sonra oluşturmuş olduğunuz Yeni değere sağ tıklayıp yeniden adlandır diyin.

Windows yazıcıya bağlanamıyor 0x0000011b

Yeni değerin adını “RpcAuthnLevelPrivacyEnabled” şeklinde girin. Değer verisinin 0 olduğundan emin olun. Bunun için oluşturmuş olduğunuz değere çift tıklayın ve kontrol edin.

Böylece Windows yazıcıya bağlanamıyor 11b çözümünü tamamlamış olduk. Yapılan değişikliklerin etkili olabilmesi için mutlaka bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Eğer sorun hâla devam ediyorsa Windows güncellemelerinden kaynaklı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda yapmanız gerekenler aşağıda yer almaktadır.

  • Windows arama çubuğuna “Denetim Masası” yazın.
  • Program Kaldır bölümüne girin.
  • Açılan pencerede sol kısımdan “Yüklü güncelleştirmeleri görüntüle” seçeneğine tıklayın.

Windows 11 yazıcıya bağlanamıyor

Yüklü güncelleştirmeler kısmında Microsoft Windows (KB5005565) kodlu güvenlik güncelleştirmesi bulunuyorsa bu güncelleştirmeyi kaldırın. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda Windows 10 yazıcıya bağlanamıyor 0x0000011b sorunu çözülecektir.

Windows Yazıcıya Bağlanamıyor (Videolu Çözüm)

Bu yazımızda sizlere 0x00000b11 yazıcı hatası çözümünden bahsettik. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında dile getirebilirsiniz.

Windows 11 güncelleştirme kaldırma nasıl yapılır bilmiyorsanız Windows 11 Güncelleştirme Kaldırma (Resimli Anlatım) başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın