Zoom Şifre Yanlış Hatası – Kesin Çözümü (2023)

Özellikle pandemi döneminde uzaktan eğitime geçilmesiyle beraber pek çok uygulama aracılığıyla eğitime devam edildi. Bunlardan biriside zoom isimli görüntülü görüşme programıdır.

Uygulamaya giriş yaparken zoom şifre yanlış hatası yaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İçindekiler

Zoom Şifre Yanlış Hatası – Kesin Çözümü (2023)

Zoom hesabınıza giriş yapmaya çalışırken zoom şifre yanlış hatası ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

Zoom uygulamasına bilgisayardan giriş yapmaya çalışıyorsanız;

  • Zoom programını bilgisayarınızdan tamamen kaldırın.
  • Eğitim için kullandığınız EBA programınıda tamamen kaldırın.

Bilgisayarınızda silmiş olduğunuz programların bazı dosyaları kalabilmektedir. Bu tarz kalıntıları temizlemek için CCleaner vb. programları kullanabilirsiniz.

Böylece silmiş olduğunuz programlardan geriye herhangi bir dosya kalmamış olur.

Zoom ve EBA programlarını bilgisayarınıza tekrardan yükleyin. Daha sonra hesabınıza giriş yapmayı deneyin. Muhtemelen artık şifre yanlış hatası yaşamayacaksınız.

Zoom şifrenizi doğru girdiğinizden emin olun. Klavyenizde caps lock tuşunun açık olup olmadığını kontrol edin.

Zoom uygulamasına mobil cihazınızdan giriş yapıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
  • Uygulamalar bölümünden Zoom uygulamasını bulun.
  • Verileri temizle işlemini gerçekleştirin.

Eğer yukarıdaki adımlar işe yaramadıysa mobil cihazınızdan zoom uygulamasını tamamen kaldırın daha sonra uygulama mağazasından tekrardan yükleyin. Muhtemelen zoom şifre yanlış hatası sorununuz çözülecektir.

Zoom Nasıl İndirilir?

Zoom nasıl indirilir diye soracak olursanız İndirme Merkezi – Zoom adresinden bilgisayarınıza kolayca yükleyebilirsiniz.

Eğer Android telefonunuza indirmek istiyorsanız Google Play mağazasının arama kısmına “zoom” yazmanız yeterli olacaktır.

iOS kullanıcısıysanız App Store’a giriş yapıp mağaza arama kısmına “zoom” yazıp kolayca indirebilirsiniz.

App Store’da uygulama inmiyor sorunu yaşıyorsanız çözümü için yapmanız gerekenleri App Store Uygulama İnmiyor Sorunu – Kesin Çözümü başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın